Hayret Türkiye

Sevginin sadece sözünü edenlerle…

Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?

Sevginin sadece sözünü edenlerle…
04 Ekim 2018 - 17:15 'de eklendi ve 260 kez görüntülendi.


Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır? Bir gün sormuşlar ermişlerden birine: “Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?” diye.

Sonra ermiş onlara dönüş ve biraz düşündükten sonra, “Bakın göstereyim”demiş. Önce sevgiyi dilden gönlüne indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar yerlerine ve başlamışlar beklemeye.

Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıkları getirmişler. “Bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz” diye bir de şart koyulmuş.

Sonra misafirler “Peki” demişler ve içmeye teşebbüs etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü ağızlarına götüremiyorlar. En sonunda bakmışlar beceremiyorlar, öylece aç kalkmışlar sofradan. Hiçbiri bir yudum çorba içememiş. Bunun üzerine ermiş;

“Şimdi, sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemeğe”demiş.
Yüzleri aydınlık, gözleri sevgi ile gülümseyen insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa.

Yine tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da bir metre boyunda kaşıklar. “Bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz, buyurun” denince her biri uzun boylu kaşığını çorbaya daldırıp, karşısındaki kardeşine uzatarak içmişler çorbalarını.

Böylece her biri diğerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan. “İşte” demiş ermiş; “Kim ki hayat sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse o aç kalacaktır ve kim gönülden sevgi ve muhabbetle kardeşini düşünür de doyurursa, o da kardeşi tarafından doyurulacaktır şüphesiz”

Şunu da unutmayın: Hayat pazarında alan değil, veren kazançlıdır her zaman.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER