Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Zeytinyağı herkesin bildiği gibi en doğal ve en faydalı yağlardan biridir. Kilosunun pahalı olma sebebi de belki de bu olabilir.

Devamını Oku…
04 Ocak 2018 - 6:02 'de eklendi ve 11603 kez görüntülendi.


Zeytinyağı herkesin bildiği gibi en doğal ve en faydalı yağlardan biridir. Kilosunun pahalı olma sebebi de belki de bu olabilir. Ama sağlığınız için mutlaka tüketmelisiniz. Günümüzde çiçek yağına, mısır yağına çok alıştığımız için zeytinyağıyla yapılan yemeklerin tadları bizlere garip gelebilir lakin alışmaya çalışıp, sıkça tüketmeliyiz. Prof.Dr.Canan Karatay hanım, “su içermiş gibi zeytin yağı için” diyor. Zeytin Hasat Şenliği’nde bulunan Dahiliye ve Kardiyoloji uzmanı doktor Canan Karatay, yediden yetmiş yediye herkesin sık sık zeytinyağı içmeleri gerektiğini vurgulayıp tavsiye etti.

“SU İÇER GİBİ ZEYTİNYAĞI TÜKETİN”
Zeytin ve zeytinyağı’nın tanıtımları ve bilgilendirilmelerinin yapıldığı şenlikte doktorumuz da doğal, organik, soğuk sıkım sızma zeytinyağının birçok faydasını anlatan bir konferans verdi. Dünyadaki en sayglıklı meyvenin zeytin, en sağlıklı meyve suyununsa zeytinyağı olduğunu söyleyen Canan Hanım, “bu yağı mutlaka tüketmelisiniz. Beslenmeniz sağlıklı olsun ki sağlıklı yaşayasınız” gibi şeyler söyledi. Ve ekledi “Gün içinde an az 25-30 zeytin yemeniz lazım.
En başta meme kanseri olmak üzere kanserin diğer çeşitlerinin önlenmesinde büyük katkısı olan organik bir antibiyotiken bahsediyoruz. Kolesterolden korkmayın. Vücudunuzdaki şeker oranını düzene sokar ve gün boyu enerjik kalmanıza da yardımcı olur” ifadelerinde bulundu.

“SABAHLARI AÇ KARNINA ZEYTİNYAĞI”

Sabah uyanınca aç karnına bir kaşık zeytinyağı içmenizin sağlığınıza yararları muhteşem. Aç karnına zeytinyağı tüketmenin faydalarını sizler için yazdık. Yeryüzündeki en eski ve çok faydalı olan zeytinden üretilmiş olan zeytinyağı yüzyıllardır insanların şifa bulmasına vesile oluyor.
İşte bilinmeyen faydaları:

Damar sertliği, Hiper (yüksek) tansiyon, kolesterol, bağırsak ve mide ülseri, romatizma, safra kesesi tembelliği ve taşı, safra kanalı tıkanıklığı, karaciğer hastalıkları, kabızlık, vücuttaki kansızlık, gut hastalığı, deri çatlamalarını başarı ile tedavi ediyor.

Zeytinyağının kalp ve damar hastalıklarında şifa kaynağı olmasının en etkili sebebi; tekli, doymamış bir yağ olmasından kaynaklıdır. Sindirimi en kolay yağdır. Çocukların kemik ve beyin gelişiminde yardımcıdır. İçeriğindeki E vitamini ile yaşlanma etkilerini azaltır ve dokuları yenileme özelliğine sahiptir. Kireçlenmeyi önlemede etkilidir. Yıpranmış saçların onarımında da kullanılır, ayrıca saçlarınıza da sürebilirsiniz.Ayrıca zeytinyağı kilo vermede de çok etkilidir! İçeriğinde yağ asidi vardır ve asitleri tokluk hissi vermektedir. Sağlıklı şekilde kilo vermek isterseniz mutfağınızda zeytinyağı kullanmaya başlamalısınız.
Sağlıklı günler dileriz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER