Hayret Türkiye

Sabah Uyandığınızda Olan Bel ve Sırt Ağrılarınızdan Bu Yöntemle Kurtulun!

İlaçsız, Kür, Karışım Kullanmadan, Pratik Çözüm!

Sabah Uyandığınızda Olan Bel ve Sırt Ağrılarınızdan Bu Yöntemle Kurtulun!
14 Ocak 2018 - 14:23 'de eklendi ve 408 kez görüntülendi.


Dizler Arasında Yastık İle Uyumanın Faydaları Nelerdir, Bunları biliyor muydunuz?

Bel ve sırt bölgelerinde oluşan ağrıların en büyük sebeplerinden biri de sağlıksız uyuma şekilleridir, yıllardan beri yanlış şekilde uyumaya alışan vücut bir süre sonra arıza vermeye başlar.

Yastığınız, yatağınız ve uyuma şekliniz vücudunuza  zararlı bir şekilde ise bu ağrılardan kurtulmanız neredeyse imkansızdır. Daha sağlıklı bir uyku ve ağrısız bir hayat için mutlaka sağlıklı bir şekilde yatmanız gerekmektedir. Bu yazıda buna yardımcı yöntemleri aktaracağız…

Uyku ve dinlenmek insanoğlunun doğasında temel ihtiyaçlardan biridir. İnsan günlük iş maratonundan dolayı fiziksel ve zihinsel olarak  stres yaşıyor. Bundan dolayı uyku sırasında yatış şeklimiz çok önemlidir.

Her gece uyumak için yatağa girdiğimizde çeşitli pozisyonlarda yatarız fakat bilim insanları bu pozisyonlara girerken kafamızın dışında bir de diz bölgesine yastık koyulmasını öneriyorlar. Üstelik yastıkla uyumanın sağlığınız için  pek çok  faydası var.

Dizlerin arasına  yastık koymak doğru anatomik uyum oluşturarak bacaklar, kalça, diz ve omurgayı konumlandırarak vücudumuzun alt kısmına destek sağlar. Böylece omurganın ve kalçanın biçimlenmesine yardımcı olur.Dizlerin  arasına yastık yerleştirmek, bacaklardaki  kan akımını kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra bel ağrılarına ve varislerin hafiflemesine yardımcı oluyor.

Uygun uyku pozisyonu oluşturarak daha iyi ve dinlendirici bir uyku almaya yardımcı olarak diz arasında yastık ile uyumak hamileler için idealdir.

Dizlerin arasına yastık yerleştirmek omurganın şekillenmesine yardımcı olmasıyla birlikte bel ve kalça kıvrımlarının şekillenmesine yardımcı olur.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER