Hayret Türkiye

Sabah İlk İşiniz Bu Olsun…

Sabah İlk İş, Bir Bardak Ilık Limonlu Su İçmek Olmalı! Bakın Neden…

Sabah İlk İşiniz Bu Olsun…
05 Ocak 2018 - 6:42 'de eklendi ve 9436 kez görüntülendi.


Sabah uyandığınızda yaptığınız ilk şeylerden biri de limonlu su içmek olmalı. Güne limonlu su içerek başlamanın faydaları çok harika. Bu doğal yöntemi denemenizi tavsiye ederiz

Sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık limonlu su tüketmeye  başlamak hayatınızda  yapabileceğiniz ufak bir değişiklik ancak vücudunuzun işleyişinde oldukça büyük  bir etkisi olacaktır.

Limonun sindirimi kolaylaştırdığını  ve karaciğeri arındırdığını biliyoruz. Limon, savunma sistemimizi kuvvetlendiren maddelerden sitrik asit, magnezyum, biyoflavonoidler, C vitamini, pektin, kalsiyum ve limonen gibi maddeler barındırır.

Faydalı olabilmesi   için sabah tüketilecek  su ılık olmalı, sıcak ya da soğuk olmamalı. Bir bardak ılık suya yarım limon sıkılarak  ve aç olarak tüketilmelidir. Gün içerisinde bulunan  alışkanlıklarınız arasına sabahları bir bardak limonlu su tüketmenin bazı faydaları:

Sindirimde kolaylık sağlar. Limonun içeriğinde  sindirim sıvıları ve tükürüğün bileşimine benzer buna göre tükettiğimiz gıdaların  sindirilmesinde ve karaciğerin safra üretilmesine yardımcı oluyor.

Bedenin  pH dengesini korumada önemli bir faktördür. Limonun içinde bulunan sitrik asit metabolize olduğunda asidite oluşturmaz. Limonda bulunan mineraller kanı alkalileştirir. Böylece eklemlerden ürik asit çekilmesi eklem ağrıları ve inflamasyonu hafifletir. Enerji verici  ve ruh haline iyi gelir.Bilhassa  sabahları yanlış taraftan kalktığınız hissine kapılıyorsanız bir bardak limonlu su tüketmek faydalı olacaktır. Limon zihninizin berraklaşmasına, endişe ve depresyonun azalmasına en iyi  yardımcılardandır.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER