Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Rus askerleri birlikleri aldıkları bir istihbarat üzerine Kuzey Kafkasya da Çeçenistan’ın dağlık bir bölgesinde…

Devamını Oku…
25 Ocak 2018 - 14:14 'de eklendi ve 6325 kez görüntülendi.


Rus askerleri birlikleri aldıkları bir istihbarat üzerine Kuzey Kafkasya da Çeçenistan’ın dağlık bir bölgesinde bir kaç tabur askerle büyük bir kara harekatı düzenleyerek operasyon yapmaya başlamışlar. Nihayetinde askeri birlikler dağda bir mağarayı kuşatmış.

Yavaş yavaş çemberi daraltıp mağaranın ağzına iyice yaklaştıkları zaman, mağaradan dışarı bir ses gelmiş: “-Bir Çeçen askeri 10 Rus askerinin hakkından gelir!” Rus komutan bunu duyunca emir vermiş ve hemen mağaranın içine 10 asker yollamış.

Rus askerleri hızla mağaraya girdikten az bir süre sonra silahlı çatışma sesleri duyulmaya başlamış , bir müddet sonra silah sesleri kesilmiş ama mağaradan geri çıkan yok. Ardından bu kez yine aynı ses duyulmuş:

“-Bir Çeçen askeri 30 Rus askerinin hakkından gelir!” 10 askerini kaybettiğini anlayan komutan bu sesi duyunca iyice sinirlenmiş ve hemen emir verip 30 asker daha göndermiş mağaranın içine.

Yine askerler mağaraya girdikten bir müddet sonra silahlı çatışma sesleri duyulmuş, bu defa biraz daha uzun sürmüş çatışma , silah sesleri kesilmiş, komutan beklemiş ne dışarı çıkan, ne de geri gelen yok. Bu defa mağaradan aynı ses tekrar duyulmuş;

“-Bir Çeçen askeri 50 Rus askerinin hakkından gelir!” 10 asker derken ardından 30 asker daha kaybeden Komutan bu yenilgiyi hazmedemeyerek iyice küplere binmiş ve bu sefer mağaraya 50 asker daha yollamış.

İçeriden uzun süre gelen silah seslerinin ardından, çatışma sesleri kesilmiş ve nihayet ilk defa mağaradan dışarı bir Rus askeri çıkmış. Sürünerek gelen kan revan içinde olan Rus askeri diğer askerlere iyice yaklaşınca, komutana seslenmiş:

“-Sakın gitmeyin Komutanım. Bu bir pusu! Tuzağa düşürüldük! Mağarada bir Çeçen , değil iki Çeçen var.”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER