Hayret Türkiye

Portakal Kabuğunun Tozunun Öyle Bir Faydası Varmış Ki! Şok Olacaksınız!

Portakal kabuğunun bu faydasını hiç duymadınız!

Portakal Kabuğunun Tozunun Öyle Bir Faydası Varmış Ki! Şok Olacaksınız!
25 Kasım 2017 - 6:10 'de eklendi ve 362 kez görüntülendi.


Portakal kabuğu tozunun öyle bir faydası varmış ki! Şok olacaksınız! Portakal kabuğunun bu faydasını hiç duymadınız!

Portakal kabuğunun sağlık bakımından faydaları çok az bilinmektedir. Portakal kabuğunun faydaları birçok kişi tarafından bilinmiyor ve çoğu kişi için portakal kabuğu portakalı koruyan bir koruyucu olarak görülüyor. Yani içerisindeki portakal çıkartıldıktan sonra atılıyor. Halbuki portakalın içerisinde yetiştiği o kabuğun öyle faydaları var ki…

Portakal kabuğunda C vitamini miktarı meyvesine göre çok daha fazladır. Genelde portakal yenildikten sonra kabukları çöpe atılır. Ama eminim bu yazıyı okuduktan sonra bu alışkanlığınızı değiştireceksiniz.

Portakal kabuğu flavonoidler C vitamini bulunmaktadır. Bu özelliği vücut sağlığını korumaya yardımcı olurken yanı sıra kanser hücrelerinin büyümesini azaltabilir. Portakal kabukları kolesterol seviyesini dengeleyen hesperedin içerir.

Portakal kabuğu metabolizmanın hızını arttırarak daha fazla yağ yakmayı ve bundan dolayı kilo vermeyi kolaylaştırır. Sindirim sitemi sağlığını korur ve başta bağırsaklar olmak üzere sindirim siteminin temizlenmesinde yardımcı olur.

Bilhassa ciltte enfeksiyon rahatsızlıklarıyla savaşır. Enfeksiyon hastalıklarına karşı savunma sitemini güçlendirir. Solunum yolu rahatsızlıklarından olan bronşite karşı etkilidir. Portakal kabukları kötü nefes kokusuna sebep olan unsurları yok eder.Portakal Kabuğunda yer alan Tangeretin ; antioksidan ve anti-kanser etkileri vardır. Böbrek taşı oluşumunu önler. Ayrıca taş düşürücüdür. Kan dolaşımın hızlandırır. Damar tıkanıklarını önler. Vücut direncini arttırır.

Nasıl Tüketilir:
Portakal kabuğunu kullanmanız için organik portakalları tavsiye ediyoruz. Önce kabukları iyice yıkayın ve beyaz kısmını kesip iyice temizleyin. 1 gün kadar kurumaya bırakın. Sonra olabildiği kadar ince doğrayıp, kurutmaya bırakın (2 gün).

Ardından portakal kabuklarını kurutun. Toz haline getirip, eleyin. Portakal kabuklarını rendeledikten sonra kurutarak da kullanabilirsiniz. Rendelediğiniz portakal kabuklarını salatalarda, keklerde muhallebilerde ufak dilimlere ayırdığınız portakal kabuklarını da çay yaparak kullanabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER