Hayret Türkiye

Pancar ve Havuç Karışımı Neye İyi Gelir?

Devamını Oku…

Pancar ve Havuç Karışımı Neye İyi Gelir?
02 Ocak 2018 - 15:03 'de eklendi ve 13917 kez görüntülendi.


Pancar ve havuç karışımı bakın hangi hastalığa iyi geliyor.. Pancar ve havuç karışımının faydaları saymakla bitmiyor. Mutlaka pancar suyu ve havuç suyunun tüketmelisiniz.

Bilhassa  kırmızı pancarın suyu oldukça kuvvetli kan düzenleyicilerden birisidir. Havuç suyuyla kırmızı pancar suyu, tüketildiğinde alyuvarların sayısını kısa sürede artırır.

Soğuk algınlığına karşı kırmızı pancarın suyu içilmesi, vücut direncini artırır.

Nar’ın pek çok faydası yanında, en önemli özelliğinden  biri de genel damar sağlığını, bilhassa da  kalbi korumasıdır.

Kırmızı pancar  A, B, C ve P vitaminleri bakımından oldukça  zengindir. Beta karoten ve folat açısından  zengin özelliğiyle savunma  sistemini kuvvetlendirip kan yapımına yardımcı olur.

Bu karşımın bir bardağı bir hafta koruyor, içeceğin tarifi: 1 narın taneleri, 1 kırmızı pancar, Yarım limon suyu, 1 çorba kaşığı kırmızı üzüm çekirdeği, Hazırlanışı; Tümünü  bir blendera koyun. Kabın 1/3 ‘e  kadar içme suyu koyun. Ve klorsuz sudan  yapılmış 5-6 küp buz.Kansere karşı: Hayvanların sularına konularak  yapılan deneylerde, kalın bağırsak, mide, sinir sistemi, akciğer, meme, prostat kanseri önlemede  ve ilerlemesini geriletme de etkili olabileceği kanıtlanmıştır. İnsanlarda pankreas, meme ve prostat kanserinde uygulanmasıyla ilgili araştırmalar yapılmaktadır.

Yüksek kan basıncını düşürmeye yardımcı: Yapılan araştırmalarda pancarda olan  nitrat adı verilen maddenin vücutta nitrik oksite dönüşerek damarları genişlettiği, kan dolaşımı dengede tuttuğu, tansiyonu düşürdüğü belirtilmişti.

İltihabı engelleyici Birçok gıdada olmayan, hücreleri, enzim ve proteinleri koruyan betalain grubu bir madde bulundurur.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER