Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Örtüsünü başından fırlatarak kız camiden hızla koşarak çıktı hem ağlıyor hem bağırıyordu…
Yardım edin ne olur yardım edin…

Devamını Oku…
20 Mart 2018 - 15:36 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.


Örtüsünü başından fırlatarak kız camiden hızla koşarak çıktı hem ağlıyor hem bağırıyordu… Yardım edin ne olur yardım edin…

Öyle bir zamandayız ki maalesef, İslamın kötülendiği çarpık bir şekilde anlatıldığı bu tür başlıklarla bir çok yerde karşılaşabiliyoruz.. Sanki hiç bir öğretmen öğrencisine kızmaz yahut bağırmaz fakat bunu yapan hacı hoca olunca ayyuka çıkarırlar..

Elbette her şey sevdirilerek yapılmalıdır ama ufak tefek sorunları gazete manşetlerine taşımanın alemi nedir yıllardır çözülmez bir muammadır..

Evet şu bir gerçek ki zor bir zamandayız ve kimin eli kimin cebinde belli değil asır, menfaat asrı olmuş. Çoğu insan ancak menfaatleri kadar sever, Çünkü insanlıkları ancak menfaatleri kadar insanlık eder..

Öyle bir zamana düştük ki güzeli, iyiyi, hoşgörüyü, sevgiyi anlatan insanlar bile bu değerleri yaşamaktan hayat görüşleri içine almaktan acizlenir oldular.. Asrın adı Menfaat asrı..

Hedefini Allah rızası olarak belirlemiş insanların dahi teker teker maddi dünyaya yenildiği menfaatlerine ters düştüğünde ne kul hakkı ne Allah korkusunun baz alınmadığı bir asırda yaşar olduk..

Bir mümin bir mümine hakkımı helal etmiyorum dediğinde helal edilmeyen kişinin umursamaz tavırları, insanlarda haksız olsa bile üste çıkma çabası, her konuda en iyi bilgiye ve doğruya sahip olduğunu düşünme ve buna inanma egosu öylesine insanlara yerleşmiş durumda ki tasavvuf yazıyorum manevi iklimleri anlatıyorum diyen bir çok kişinin ufacık damarına dokunsanız ne denli aslan kesildiğini ne denli edepten yoksun olduğunu gördüğümüz zamanları müşahede ediyoruz..

Gerçekten kim nedir ne için uğraşıyor bilinmeyen ve anlaşılmayan bir zamanda yaşıyoruz..
Allah’ın hiçbir emrini yerine getirmeyip yaptığı her işten ücretini aldığı halde ben Allah rızası için çalışıyorum deyip ağzında büyük büyük Allah İslam Kuran söylemleri olandan tutun bu bizim davamız deyip sahiplenirken davaya ters ne kadar davranış sergileyecekse hepsini yapabilen egosunu kendini ön plana çıkarmak için tüm gayretini sarfedip tasavvufu bile kullanabilen insanların olduğu bir asırda akla karayı sapla samanı ayırmak için inanılmaz bir mücadele veriyoruz..

Ve biz Allah’ı anlatan İslam’ı yaşamaya çalışan insanlar böyle olunca diğerleri ‘’hacı hocadan kork’’ diyorlar.. Bence dindar insanlar bir kere daha başlarını elleri arasına alıp biz ne yapıyoruz sorusunu kendilerine sorup düşünmeli..

Hizmet ettiğiniz Rabbimizin rızası olan bir hizmet mi yoksa egolarımıza mı hizmet ediyoruz.. Geçici dünyada geçici hizmetlere adanmış bir ruhu mu taşıyoruz yoksa Hakkın mücadelesini mi veriyoruz tekrar düşünmeliyiz..

Taassup ile sadece bulunduğumuz yerin mi görüşlerini benimsedik yoksa Hakkın görüşlerini mi bunu tekrar tekrar sormalı ve tekrar ‘’Ey İman edenler İman ediniz ‘’ [Nisa; 4/136] ayetine bağlı kalarak tekrar imanlarımızı gözden geçirmeliyiz..

Asrımızın menfaat asrı değil İslam asrı olması duasıyla…

Nurhayat Şuara ŞenbalkanHer gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER