Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Ormanın birinde Aslanlar toplanmış kendi aralarında konuşmaya başlamışlar “Yahu hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader.

Devamını Oku…
18 Ocak 2018 - 10:42 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.


Ormanın birinde Aslanlar toplanmış kendi aralarında konuşmaya başlamışlar “Yahu hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader. Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor; fillere saldırsak, fazla büyük, Ceylanlar hızlı, yetişemiyoruz; kuş desen zaten uçuyor, eee balık yakalayacak halimiz de yok. Ne yapsak? ”

Bir tanesi “en iyisi, şu yabani öküzlere saldıralım” demiş, “ iri yarılar ama ne pençeleri var, ne dişleri dişleri, bir tek boynuzları var. Tam dişimize göre!” Olur mu? Olur, hücum. Ama evdeki hesap çarşıya uymamış.

Öküz de aslında öyle yabana atılacak hayvan değilmiş meğer, organize oluyorlar, topluca savunma yapıyorlar, aslanları püskürtüyorlarmış. Aslanlar aç bilaç. Ne yapsak, ne yapsak? “ en iyiysi tilkiye danışalım” demişler.

Tilki “kolay” demiş, “beni, öküzlerin yaşadığı zengin otlakların prensi yapın, gerisini halledeyim.” Kabul etmişler. Tilki, elinde beyaz bayrakla öküzlere gitmiş, “saygıdeğer öküzler, aslında aslanlar uysaldır, sizi de çok seviyorlar.

Ama ,şu aranızdaki sarı öküz var ya, sarı öküz, işte sorun o… Görünce tahrik oluyorlar, canları çekiyor, verin şu sarı öküzü, kurtulun kardeşim, huzur içinde yaşayın! ” deyince ,öküz heyeti toplanmış, düşünmüş taşınmış, “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” mantığıyla, verivermişler sarı öküzü. Aslanlar da bir güzel afiyetle yemiş.

Bir kaç gün sonra tilki gene gelmiş. “bakın gördüğünüz gibi, saldırılar kesildi, mutlu mutlu yaşıyorsunuz” demiş ve eklemiş: “ama şu var ya şu benekli öküz, o burada olduğu sürece size rahat yüzü yok arkadaş, canları çekiyor, taa uzaktan gözlerine geliyormuş, verin kurtulun.”Öküz heyeti tekrar düşünmüş, “otlağın selameti için” teslim etmişler benekli öküzü. Sonrasında tilkinin gelmelerinin ardı kesilmemiş. Kuyruğu uzun olanı, burnu beyaz olanı, tombul olanı derken teker teker alıp, gitmiş.

Otlak seyrelmiş. İyice semirmiş aslanlar. Günlerden bir gün. Artık tilki gelmemiş. Çünkü gerek kalmamış . Doğrudan aslan gelmiş. “hanginizi istiyorsam, canım hanginizi çekiyorsa, onu alırım, o kadar ” demiş.

Otların arasında tir tir titreyen, tek tük kalmış öküzler, “keşke sarı öküzü vermeseydik” demişler ama iş işten çoktan geçmiş. İşte Öküzlük böyle bir şeydir…

Beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşın, bilgi paylaştıkça çoğalır…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER