Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Üç vakte kadar bir mucize yaşayacaksınız…
Önceden mektup şeklinde gönderilen bu aldatmacalar, teknolojiyle beraber mesajlar yoluyla çok daha sık karşımıza çıkmaya başladı.

Devamını Oku…
16 Nisan 2018 - 3:47 'de eklendi ve 1272 kez görüntülendi.


“Bu Masajı 10 Kişiye Gönder” Yalanı; Üç vakte kadar bir mucize yaşayacaksınız…
Önceden mektup şeklinde gönderilen bu aldatmacalar, teknolojiyle beraber mesajlar yoluyla çok daha sık karşımıza çıkmaya başladı.

Mutlaka da tanıdığımız birinden geliyor, ona da tanıdığı birinden gelmiştir. Peki bunların kaynağı ne, bu mesajların amacı ne?Bu gelen mesajların nereden geldiğini hiç düşündün mü? Nereden geliyor nereye gidiyor. Ve bunu göndermekten maksat nedir. Ve hangi ülkeden türemiştir?

Bir çok kere üzerinde “en az 10 kişiye bu mesajı gönder diye başlayıp uzunca bir duanın ardından, gönderdikten sonra kısa zaman içerisinde, akşama kadar, üç vakte kadar, bir haftaya kadar, şöyle mucize göreceksin böyle mucize göreceksin, zengin olacaksın, ummadığın yerden büyük servet sahibi olacaksın vs. Yok yapmazsan başına şöyle işler bela musibetler gelir.

İşte falanca kişi yapmış zengin olmuş hastalıklardan kurtulmuş mucizeler yaşamış, filanca kişi yapmamış başına gelmeyen kalmamış vs. ” diyen uydurulmuş daha bir çok versiyonu olan, İslam inancı ve akaidi ile alakası olmayan insanları ümitlendiren yada korkutan mesajlar aldık.

İşte bu mesajların kaynağı olarak ortaya atılan ilginç bir iddia, bu iddiaya göre bu mesajların kaynağı şöyleymiş; İsrail’de basılan bir gazetede ”İslamı nasıl küçük düşürürüz. Sonra nasıl İslama hükmedebiliriz. ” başlığı altında şöyle yayınlanmış; “Bizim gece gündüz WhatsApp üzerinde İslamı Müslümanların gözünde küçük düşürmek için ciddi bir şekilde çalışan yardımcılarımız vardır.

Arapça Türkçe Hintçe ve Farsça ve dünyada Müslümanların konuştuğu bütün dillerde beyanatlarda bulunuruz.Bu mesajlarda Kurandan gerçek ayetler hadisi şerifler ve Müslüman din alimlerinin gerçek sözlerini yazar sonunda da bu mesajı en az 10 kişiye gönder deriz.

Şayet bu mesajı en az 10 kişiye gönderirsen 15 dakika içerisinde bir mucize göreceksin, bu konu tecrübeyle sabit ve kesindir deriz.

Özellikle zamanı kısa bir zaman için sınırlarız ki Müslüman ne bir mucize nede hiç bir şeyin olmadığını görsün. Ve anlasın ki ne kurandan ne hadislerden ve nede din alimlerinin söylediği şeyler sadece hurafeden ibaret.

Hepsi aldatma hepsi serapmış desin. Böylece zaman zaman bu tarz mesajları tekrar tekrar göndeririz. Bu tekrar neticesinde müslümanların imanını zayıflatırız. Bu şekilde müslümanların akidelerinde sarsıntı meydana getirerek onları dinlerinde hayal kırıklığına uğratırız.

Artık anlarlar ki dinleri onlara aldatma ve seraptan başka bir şey vermiyor. İşte bu şekilde Müslümanları kontrol altına alabiliriz.”

İşte bundan dolayı sana gelecek bu tarz mesajları imha et ve kimseyle paylaşma. Bu konuda çevrendeki Müslüman kardeşlerini uyar. Dinimiz hurafe ve yalan üzere değildir. Uyanık olalım ve unutmayalım ki; Mucizeler yazı paylaşmakla gelseydi zorluk falan kalmazdı.

Lütfen basit bir mesaj deyip geçmeyin. Size gelen bu tür mesajları kesinlikle bir başkasına yollamayın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER