Hayret Türkiye

Öksürüğe İçin Bu Kürü Mutlaka Deneyin…

Geçmek bilmeyen öksürük için bu yöntemi denediniz mi?

Öksürüğe İçin Bu Kürü Mutlaka Deneyin…
27 Kasım 2017 - 9:10 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi.


Öksürük için bir çok yol denediniz ama hala geçmedi mi? Bazı doğal yöntemler öksürüğü çok kısa sürede dindirmekte. Peki Hangi doğal besinler öksürük tedavisinde kullanılır?

Öksürüğü kesmekte kullanılan ilaçların insan vücuduna pek çok zararı bulunmaktadır. Oysa doğal kürler hem yan etkisi bulunmayan hemde sağlık açısından önemli etkilere sahiptir. Tam bu noktada sizlere önereceğimiz  doğal kürden biraz bahsedelim.

Bal ve soğan kürü yüzyıllardır öksürük tedavisinde uygulanan doğal yöntemlerden bir tanesidir. Bu kürde bulunan iki besininde içeriğinde bulunan antibiyotik ve balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır.

Bu özelliklerinden dolayı öksürüğü kısa zamanda tedavi eden bu karışım aynı zamanda enfeksiyonlara karşı savunma sistemimizi güçlendirerek yeniden öksürük oluşumunu engeller.

Birbirinden faydalı bu iki doğal besin ile oluşturacağınız değişik iki kür bulunmakta. Bu iki karışımında ana maddesi soğan ve bal ile oluşmaktadır. Aynı etkilere sahip bu iki doğal kür için malzemeler şöyle.

Birinci  tarif için gereken olan malzemeler; 1 orta boy soğan, 2 bardak su, Bir limonun suyu, 2 çay kaşığı bal, Yapılışı: Hazırlanışı için ilk  önce  soğanlar büyük parçalar halinde doğranır. İki bardak su içinde bu soğanlar yaklaşık olarak  15 dakika kaynatılır.

Kaynadıktan sonra karışım ocaktan alınır ve 5 dakika ılıması için bir yerde bekletilir. Ilıyan karışımın içine bal ve limon suyu da ilave edilerek iyice karıştırılır. Hazır hale gelen doğal öksürük şurubu yetişkinler için günde 2-3 kere bir yemek kaşığı, çocuklar içinse 2 kere bir tatlı kaşığı olarak tüketilebilir.

İkinci doğal öksürük şurubu için gerekli olan malzemeler; 1 soğan 2-3 yemek kaşığı bal
Yapılışı:Bu kür için ise  soğanlar  küçük parçalar halinde doğranarak bir kaba konur. Bu kabın içine belirtilen miktarda bal ilave edilir ve üzeri kapalı olarak bir gece beklenir.

Ertesi gün süzüp bir bardak su içinde 1 yemek kaşığı kadar koyulur ve kullanılır. 2 saatte bir tüketilebilen bu doğal şurubun ertesi gün yenisi yapılması tavsiye edilir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER