Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Öğrencilerimizden gelen ilginç cevaplar şeklinde sosyal medyada paylaşılan bu yazı sizi çok güldürecek yoksa çok mu düşündürecek karar sizin…

Devamını Oku…
29 Ocak 2018 - 15:03 'de eklendi ve 394 kez görüntülendi.


Öğrencilerimizden gelen ilginç cevaplar şeklinde sosyal medyada paylaşılan bu yazı sizi çok güldürecek yoksa çok mu düşündürecek karar sizin…

Okullarımızda öğrencilerden sınavlarda sorulara verilen ilginç cevaplar. Sınavlar hepimiz için bir korkulu rüya gibidir, en basit kolay bir sınav bile bir heyecan sebebidir ve birbirinden ilginç cevaplarla karşılaşmak daima mümkün olmuştur.

İlkokul birinci sınıftan liseye kadar ve dışarıdan bitirme sınavlarındaki sorulara verilen ilginç cevaplar;

SORU: 1. Murat hangi savaşta ölmüştür? (orta-3) CEVAP:  Katıldığı son savaşta.

İlkokul 4’te bir Din Kültürü sınavı; SORU: Kitabımızın adı nedir? CEVAP:  Kitabımızın adı “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” kitabıdır.

İlköğretim Fen Bilgisi, SORU: Kurbağaların dolaşım sistemi nasıldır? CEVAP:  Zıplaya zıplaya dolaşırlar.  SORU: Muhtarın görevleri nelerdir? (ilkokul-3) CEVAP:  Çoktur.

SORU: Ova nedir? (orta-2) Cevap; Dümdüz uçsuz bucaksız şahane yerlere ova denir. SORU: Dişi üreme sistemini yazınız. CEVAP: “Dişi üreme sistemi”

SORU: Türkiye için en uzun gün hangisidir? (orta-1) CEVAP:  Pazartesi bence.  SORU: Bilgisayarın çalışma prensibini kısaca açıklayınız. CEVAP: Bilgisayarın çalışma prensibi kısaca açıklanamaz.

SORU: 3 mektup 4 posta kutusuna kaç değişik şekilde ayrılabilir? (lise-1) CEVAP: Abicim at gitsin, kasma bu kadar.   SORU: İşletim sistemi olmayan bir bilgisayarla neler yapabiliriz? CEVAP: İşletim sistemi yükleyebiliriz.

SORU: Bir yerin turistk olnası için gereken şartlar nelerdir? (orta-2) CEVAP:  Turistlerin bulunması, yerlerin temiz olması , turistlerin orada yatıp kalkması.

SORU: Konularına göre koşma çeşitlerini yazınız. (lise-2) CEVAP:  1-Yavaş koşma 2- Orta hızlı koşma 3- Hızlı koşma 4- Hüseyin Bolt gibi koşma… ( Hocam sanırım siz koşma konusunu işlerken, ben ayağımdan kaynaklanan teknik bir arıza yüzünden okulda değildim)

SORU: Kullanılan takvim çeşitlerini yazınız. (İlkokul-4) Cevap; Hicri takvim, miladi takvim, kardeşler mandıra takvimi. SORU: Aile reisi kimdir? (ilkokul-3) CEVAP:  Anam.

SORU: Reform nedir? (orta-2) Cevap; Referamdumun kısaltılmışıdır. SORU: Güneş ışınları içinde sağlığa zararlı hangi ışınlar vardır? (ilkokul-5) CEVAP: Kızıl ötesi, mor, çarpı (x) ve gama over ışınları vardır.

SORU: İlk Türk denizcisi kimdir? CEVAP: Temel Reis. SORU: Kuran’ı anlayıp yorumlayanlara ne denir? CEVAP: “Aferin” denir.

SORU: Yağların canlılar açısından önemi nedir? ( ilkokul-5) CEVAP:  Yağlar olmasa böreklerin, çöreklerin tadı olmazdı. Zeytin yağlı sarma yiyemezdik. SORU: 40 gün nafile ibadetten daha sevap olan şey nedir? CEVAP: 41 gün nafile ibadet.

ÖDEV KONUSU: Küçük başlı hayvanları inceleyiniz. ÖDEV: İnceledim.  SORU: Sokrates’in “devlet” üzerine düşünceleri nelerdir ?

CEVAP: Sokrates: “bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.” demiştir. Bu bağlamda mantık yürütürsek Sokrates devlet hakkında bir şey bilmediğini iddia etmektedir.

SORU: Üzüm nasıl tüketilir? CEVAP: Yenerek.  SORU: 1402 yılında yapılan Ankara Savaşı’nın nedenlerini ve sonuçlarını yazınız. CEVAP: Bilinen nedenlerden dolayı istenilen sonuçlar elde edildi.

SORU: Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk anayasası nedir? CEVAP: Birinci anayasa. SORU: Omirilik soğanı nerede bulunur? ( orta dışarıdan bitirme) Cevap; 16 yıllık ahçıyım böyle bir soğanı ne gördüm ne de kullandım. SORU: Devletin temel organlarını sayınız ( lise dışardan bitirme) CEVAP:  Mide, kalp, ciğer.

1 Kez PAYLAŞ Herkes okusun!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER