Hayret Türkiye

Oğlunuz Beş Dakika Daha Dediği Zaman…

Oğlunuz beş dakika daha dediğinde…. Çocuklarımıza ne kadar zaman ayırıyoruz? Belki sonra dediğimiz vakitleri bir daha bulamayacağız… Onun için evlatlarınıza vakit ayırın.

Oğlunuz Beş Dakika Daha Dediği Zaman…
04 Aralık 2017 - 11:39 'de eklendi ve 4754 kez görüntülendi.


Oğlunuz beş dakika daha dediğinde…. Çocuklarımıza ne kadar zaman ayırıyoruz? Belki sonra dediğimiz vakitleri bir daha bulamayacağız… Onun için evlatlarınıza vakit ayırın.

Güneşli bir gündü. Kadın parkta yanında oturan adama “Bakın, salıncakta sallanan şu kırmızı kazaklı çocuk benim oğlum” dedi.

Adam gülümseyerek “Çok tatlı bir oğlunuz var” dedi. “öbür salıncakta sallanan da benim oğlum” Ve ardından saatine baktı ve “Heyyy, evlat artık gitme vakti geldi” de çocuğuna.

Oğlu salıncakta keyifle sallanırken”azıcık daha baba, lütfen sadece beş dakika daha oynayayım” diye yanıt verdi babasına. Babası onaylar şeklinde “kafasını salladı”çocuk sevinçle salıncakta sallanmayı sürdürdü.

Aradan biraz vakit geçtikten sonra yerinden kalkıp yeniden seslendi çocuğuna oğlum, artık dönelim mi, ne dersin? Oğlu tekrar gönülsüz bir şekilde

“Ne olur baba, ben dakika daha lütfen, beş dakika daha” diyerek cevap verdi babasına. Babası” tamam” cevabını alınca çocuk gülümseyerek sallanmayı sürdürdü. Sonunda kadın kendini tutamadı ve sesinde gizli bir hayranlıkla“Ne kadar sabırlı bir babasınız” dedi kadın. Adam kadına tebessüm ederek”Sabır değil bu yaptığım hanım efendi” dedi. “Büyük oğlumu bir yıl önce burada sarhoş bir sürücünün çarpmasından dolayı yitirdim.

Bu parkın yakınlarında bir yolda bisiklet kullanıyordu. Büyük oğlumla pek vakit geçirmemiştim. Oysa şimdi oğlumla beş dakika daha beraber olmak için elimden gelen her şeyi yapardım. Küçük çocuğumda aynı hatayı yapmayacağıma söz verdim kendime.

O her “Beş dakika daha baba” dediğinde, oyun oynamak için zaman kazandığını düşünüyor, ancak işin gerçeği ne biliyor musunuz? Ben oğlumu oyun oynarken beş dakika daha fazla seyretme imkanı buluyorum, aslında kazanan benim…

Evladın ve evlat ile geçirilen her dakikanın önemini anlatan bu ibretlik hikayeyi Sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, lütfen…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER