Hayret Türkiye

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda! Odaya Soyulmamış Soğan Koyulduğunda…

Kış aylarında bunu evinizde mutlaka denemelisiniz.

Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda! Odaya Soyulmamış Soğan Koyulduğunda…
12 Ocak 2018 - 6:24 'de eklendi ve 5831 kez görüntülendi.


Doktorları Şaşkına Çeviren Fayda! Odaya Soyulmamış Soğan Koyulduğunda…

Kış aylarında bunu evinizde mutlaka denemelisiniz. Yapılan bir çalışmaya göre, odanızın bir köşesine soyulmamış soğan konulduğunda çok şaşıracağınızı belirtiliyor. Bu çalışmayı seneler önce hazırlayan bir doktorun öyküsü ile anlatalım sizde okuyun;

1919 senesinde, dünyanın birçok yerinde grip salgını bulunuyordu. Bu salgın yaklaşık olarak  40 milyon insanın ölümüne sebep olur. Bu senelerde görevde olan  bir doktor, çiftçi ailelerine yardım etmek amaçlı onları ziyarette bulunur.

Tüm çiftçileri tek tek dolaşır.  Ziyarete gittiklerinin bir çoğu, grip salgınından dolayı ölmüştür. Ziyaretlerini sürdüren doktor, bir çiftçinin evine geldiğinde çok şaşırır. Çünkü bu  çiftçi aile çok sağlıklıdır. Doktor, aileye nasıl bu kadar sağlıklı olduklarını, ne yapıp da gribe yakalanmadıklarını sorar. Çiftçinin eşinin cevabı ise; odalarına, bir tabakta soyulmamış soğan koyduğunu söyler.

Doktor bu yanıta oldukça şaşırır fakat  inanmaz. Kadının odaya koymuş olduğu soğanı alır ve incelemeye koyulur. Soğanı iyice  incelemek için içini açar ve mikroskobun altına yatırır. Doktor bu sırada büyük bir sürprizle karşı karşıya kalır.

Çünkü soğanın içerisinde grip virüslerine rastlamıştır. Bu da şu manaya  gelir;  ailenin odasına koyduğu soyulmamış soğan, grip virüsünü içerisine  çekerek, çiftçi aileyi bu salgından korumuştur.Bu öykünün neticesinde siz de evinizin belirli köşelerine, bilhassa çocuklarınızın olduğu odalara soyulmamış soğan koyabilir, soğuklar başladığı andan itibaren rahatsızlıkla ilgili neler yapabildiğini öğrenebilirsiniz.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER