Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bir Daha Asla Çöpe Atmayacaksınız!

Devamını Oku…
11 Kasım 2017 - 19:06 'de eklendi ve 12917 kez görüntülendi.


Bir daha asla çöpe atmayacaksınız! Bu haberi okuduktan sonra muz kabuklarını artık çöpe atmayacaksınız, öyle faydaları var ki kullanmamak olmaz…

Vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan siğilleri, muz kabuğuyla güzelce temizleyiniz ama bunu gelişigüzel uygulamayın.

Yüzünüzdeki sivilceler için muz kabuğu, faydalıdır. Gece yatmadan önce temizlenen yüze muz kabuğu sürülürse etkisi görülecektir.

Yapılan yüz maskesi cildin daha taze ve güzel olmasını sağlar. Tansiyonu düşürür, kalbi aritmilerden korur, kas güçsüzlüğünü azaltır, kas-sinir ilişkisini iyileştirir, hipertansiyona iyi gelir, bazı kanserlere karşı korur. Özellikle böbrek kanserine, kalın bağırsak ve rektum’da olan kanserlere karşı korur.

Muz kabuğu ayrıca dişleri temizler ve beyazlatır, düzenli tüketildiği taktirde ülsere iyi gelir, tansiyonun dengelenmesini sağlar, içerdiği A,C ve E vitaminlerinden dolayı göze iyi gelir, çocuk gelişiminde iyi bir rolü vardır, balla karıştırıldığında çocuklarda ateşi ve öksürüğü azaltır.

Muz, birçok hastalık için doğal bir ilaç vazifesi görmektedir. 1 elma ile kıyas edildiği vakit, muzda 4 kat daha fazla protein vardır. 2 kat daha fazla karbonhidrat ve 5 kat daha fazla A vitamini ve demir bulunmaktadır. Fosfor miktarı kıyas edildiğinde ise 3 kat daha fazladır. 2 kat daha fazla da diğer vitamin ve mineralleri içermektedir. Bir de potasyum unutulmamalıdır, muz potasyum bakımından da oldukça zengin bir gıdadır.

Lezzetli ve sağlık bir meyve olan muz, lift açısından zengindir, sakaroz ve glikoz içerir vücudu besler.
B1, B2, B6, C, D ve E vitaminlerini de içermektedir. Formda kalmak için yiyebileceğiniz gibi, birçok hastalığa karşı da tüketmeniz tavsiye edilmektedir.

Muzda bulunan serotonin maddesinin triptofan maddesine dönüştüren özelliği, insanı rahatlatan ve daha iyi hissettiren bir mahiyettedir ve bu muzda bulunmaktadır. Yapılan bir ankete göre muz tüketen kişilerin depresyonlarının azaldığı ve daha iyi hissettikleri tespit edilmiştir.

Kansızlığa karşı tavsiye edilmektedir, tansiyona ise faydalıdır. İçerisindeki potasyum ise vücudu zinde tutarak okul çağındaki çocuklara fayda sağlamaktadır.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER