Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Küçük bir yavru kedi kuyruğuyla oynamaya çalışıyormuş, yorulana kadar hiç durmadan kuyruğunu yakalamak için dönüp duruyormuş.

Devamını Oku…
02 Mart 2018 - 0:58 'de eklendi ve 3791 kez görüntülendi.


Mutluluk Hikayesi
Küçük bir yavru kedi kuyruğuyla oynamaya çalışıyormuş, yorulana kadar hiç durmadan kuyruğunu yakalamak için dönüp duruyormuş. Onun bu hâli yanındaki yaşlı kedinin dikkatini çekmiş ve merakla;

“Neden durmadan kuyruğunu yakalamaya çalışıyorsun” diye sormuş. Minik kedi durup cevap vermiş; “Mutluluğun kuyruğumda olduğunu düşünüyorum, onu yakalayınca mutluluğa kavuşacağım. Bunun için onu kovalıyorum”.

“Ama o zaten seninle beraber, senin bir parçan, senden ayrı değil ki, boşuna kendini yoruyorsun, onu yakalamak için uğraşamana gerek yok “Olsun yakalamam gerek”

Bu cevap üzerine yaşlı kedi, yavru kediye nasihat vermek için sözlerine başlamış; ” Bende senin yaşlarındayken aynısını düşünüyordum. Mutluluk kuyruğumda ve mutlu olmak için onu yakalamam gerek sanıyordum.

Ne zaman onu yakalamaya çalışsam benden kaçıyor, bir türlü başaramıyor ve yorgun düşüyordum, sonra baktım ki kendi halimde yoluma gidersem o da hep benim peşimden geliyor. Anladım ki o aslında her zaman benim yanımda ve benimle beraber, önemli olan bunu anlayabilmek bunu görebilmek”

Hikaye böyle, kıssadan hisse, herkes kendine göre bir anlam çıkarabilir. Hayat akarken mutluluğu kovalamak yerine onun sizi takip etmesine izin verin.

Sabit fikirlilikten saplantılardan vazgeçin, illa diye bir şey yok bazen olsa da olur olmada da, ne demişler “gelene sevinme gidene üzülme herkes layık olduğunu bulacaktır”.

Sahip olduklarınızın, sevdiklerinizin kıymetini bilin, değerleri yerine koyun, önceliklerinizi iyi belirleyin, herkes kendi kaderini yaşar, sağlığınızın kıymetini hastalanmadan,

gençliğinizin kıymetini yaşlanmadan, sahip olduklarınızın kıymetini yitirmeden bilin. Zamanınızı da, o geri dönüşü olmayan günlerinizi boşa harcamayın.

Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler ve ibretlik hikayeleri takip etmek için sayfamızı beğenmeyi ve hikayelerimizi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin. İyi günler dileriz!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER