Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Mutluluk için bunları deneyin…

Devamını Oku…
02 Nisan 2018 - 18:30 'de eklendi ve 393 kez görüntülendi.


Mutlu ve Huzurlu Olmak İçin 10 Öneri!

1) Susun… (Karşıdakini daha iyi dinleyin) Karşınızdakini anlamak için dinlemeniz gerekiyor, dinlemeye de zaman ayırın. Anlatılanı daha iyi anlamaya çalışın.

2) Ön yargılarınıza bu kadar sıkı sarılmayı terk edin. Anlamaya çalışın… Bugüne kadar ön yargılarınızla ilerlediniz fakat daha iyi ve daha ileriye gitmek için ön yargılarınızı da kontrol etmelisiniz.

3) Kendinizi anlatmak için bu kadar çok zaman harcayacağınıza karşınızdakini anlamaya çalışın… Nasıl anlatırım diye düşündüğünüz kadar da nasıl anlarım diye düşünün.

4) Başınıza gelen olumsuz olaylarda yapacak bir şey yok diyerek teslim olmayın. Her kötü olayı aşacağınız bir engel olarak görün ve üzerine gidin. Ya sorunun çözün ya da sorunu bir kenarda bırakıp yolunuza devam edin.

5) Hayatta her isteğinizin yerine gelebileceğini zannetmekten vazgeçin. Elinizdekiyle mutlu olun ve diğer istekleriniz için çalışın.

6) Bir sorun ile karşılaştığınızda bildiğiniz şekilde o sorunu çözemiyorsanız alternatif çözümler arayın, başkalarına danışın, fikir alın, yardım alın…

7) Bırakmasını bilin. Sanki istediğiniz o şey hayatınızın olmazsa olmazıymış gibi davranmayın. Böyle olmadığını bilin. Hayatınız buna bağlıymış gibi davranarak hem kendinizi hem de çevrenizdekileri üzmeyin.

8) Korku, endişe ve öfke durumlarınızda, ani tepki vermeyin. bu duyguları neden yaşadığınızı düşünün ve öyle tepki verin. Tepkisel olarak aklınıza gelen ilk hareketi yapmayın. Size ve çevrenizdekilere faydalı olarak hareketi tercih edin.

9) Yaşadığınız zorluklar tecrübe ve eğitimdir. Böyle kavrayın ve eğitimi tamamlayın. Dersinizi alın. Hayatta karşınıza çıkan iyi ve kötü her şeyin sizin için bilgi dağarcığınızı arttırabilecek tecrübeler olduğunu bilerek hareket edin.

10) Ve en önemlisi, kendinizi tanıyın, neler yapıp neler yapamayacağınızı iyi ölçün, biçin. Duygularınızı düşüncelerini ve karakteristik özelliklerinizi tespit edin. Hoşunuza gitmeyen bir özelliğiniz varsa bunu inkar etmeyin, değiştirmeye çalışın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER