Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Mutluluk için ne yapmalı…

Devamını Oku…
12 Ocak 2018 - 5:36 'de eklendi ve 642 kez görüntülendi.


Bedeninizi mutlu etmek için; 1. Bol bol su için. 2. Dengeli beslenin. Kahvaltıda çok iyi, öğle yemeğinde orta, akşam yemeğinde az yiyin. 3. Doğal yetiştirilen yiyecekleri daha çok tüketin,
fabrikalarda üretilen yiyeceklerden uzak durmaya çalışın.

4. Her gün 30 dakika yürüyüş yapın. 5. Düzenli uyuyun. Erken yatıp, erken kalkın.

Kalbinizi ve gönlünüzü mutlu etmek için; 1. Sabah canlı olarak uyandığınız için ALLAH’ a şükredin. 2. İbadet ve dua için zaman ayırın. 3. Her gün tefekkür edin. 4. Hiç bir şeyi içinize atmayın.
5. Geçmişinizle barış yapın ki, şimdiki zamanı bozmasın.

6. Maneviyatınız daima mutluluğunuzdur. Gerekeni yapın ve gerisini ilahi akışa bırakın. 7. Hayatınızı başkalarınki ile karşılaştırmayın. Onların hayatlarının nasıl olduğuna dair hiçbir fikriniz sadece gördüklerinizdir.

8. Kontrol edemeyeceğiniz olumsuz düşüncelere sahip olmayın. Bunun yerine enerjinizi şu an için harcayın, nefes aldığınız her anın kıymetini bilin. 9. Sadeliğin güzelliğini keşfedin.

10. Ailenizi sık sık arayın. Onlara zaman ayırın. 11. Yaşlı kimselerle de vakit geçirin. 12. Hayatı ciddiye alın ve fâni olduğunuzu unutmayın. 13. Kıymetli enerjinizi başkaları hakkında konuşarak boşa harcamayın.14. Sû-i zandan kaçının. 15. Kıskançlık, çekememezlik zamanın boşa harcanmasıdır. 16. Geçmiş meseleleri unutun. Kişilerin geçmiş hatalarını hatırlatmayın. 17. Hayat, birisine kin duyarak zamanı boşa harcamak için çok kısadır.

18. Kimseden nefret etmeyin. 19. Hayatın bir okul olduğunu ve öğrenmek için burada olduğumuzu unutmayın. Problemlerin gelip giden, bir ömür boyu devam eden eğitim programının bir parçasıdır.
20. Daha fazla gülümseyin ve pozitif olmaya çalışın.

21. Her tartışmayı kazanmak durumunda değilsiniz. Aynı fikirde olmasanız da, anlaşın. 22. Herkesi her şey için affedin. 23. Her gün diğerlerine iyi bir şey verin. Gülümseme, teşekkür, iltifat, yardım, destek, moral. 24. Her gün tanımadığınız birilerine SELÂM verin.

25. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü ile ilgilenmeyin. 26. Doğru olanı yapın, yanlışlarınız için de pişman olmayın. Ne oluyorsa ya da olmuyorsa, hayrımıza olduğu içindir. 27. Faydalı, güzel veya doğru olmayan her şeyden uzak durmaya çalışın.

28. Bir durum iyi veya kötü olsun, nasılsa değişecektir. Durumu kabullenin. 29. Nasıl hissederseniz hissedin, kendinizi insanlardan soyutlayıp eve kapatmayın. 30. ALLAH her şeyi iyileştirir, şu an fark etmesek de, yaşadığımız her şey iyiliğimiz içindir.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER