Hayret Türkiye

Mutlaka Her Sabah Bir Tutam…

Her Sabah Bir Tutam Maydanoz Etkisini Öğrenince… Mutlaka Kullanacaksınız!

Mutlaka Her Sabah Bir Tutam…
02 Ocak 2018 - 20:59 'de eklendi ve 6555 kez görüntülendi.


Her sabah bir tutam maydanoz… etkisini öğrenince kesinlikle her sabah bir tutam tüketeceksiniz. Maydanoz her der de deva diyebileceğimiz bir bitki, peki faydalarının vücudumuzda ne kadar büyük olduğunu biliyor musunuz?

Sabahları bir tutam maydanoz yemek, bedenin günlük ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin oldukça fazla kısmını karşılayabilirsiniz. Mutlaka tüketilmesi gereken bitkilerden biridir.

Maydanozun en önemli faydası:  Şu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden birisi vücudun savunma sistemini kuvvetlendirmek. Bir tutam maydanoz vücudun günlük  C vitaminin üçte birini karşılayarak savunma sistemine oldukça fazla destek veriyor.

Bununla birlikte maydanoz immun sistemine faydalı olan diğer  vitamin olan A vitamininden de bakımından zengindir. Anti-kanserojendir Maydanozun poliasetilen, coumarin, flavonoid, monuterpen gibi biyolojik aktif bileşenlere ilave olarak Beta karoten ve C vitamini de barındırması kanserden korunmanızı sağlıyor. Glutathione-S- transferaz enziminin aktivitesini artırarak zehirli kimyasal maddeleri zararsız hale getirir.

Kalp sağlığını korur: Homosistein kanda ölçülen bir aminoasittir. Bu aminoasidin fazla bulunması beden kan damarlarını tehdit ederek kalp rahatsızlıklarına sebep olur.

Maydanozun içeriğinde bulunan B9 vitamini fazla homosisteini zararsız molekül haline dönüştürmeyi sağlar. Maydanoz düzenli kullanıldığında kalp krizi, inme ve ateroskleroz gibi kardiyovasküler rahatsızlıklarının riskini azaltır.Gençleştirir ve cildi tazeler: Maydanozun yaşlanmayı geciktirmede, cilt tazeliğinin, güzelliğinin korunmasında oldukça büyük etkilere sahiptir.

Bu özelliği bilhassa karaciğer metabolizması üzerindeki olumlu etkisinden ve bedendeki zararlı kimyasal maddeleri gidermeden kaynaklanır.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER