Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yaşlı kadın, sevinçle misafirlerin ikramda bulunurken; “Ne iyi ettiniz de geldiniz, sizlerde olmasanız kapımı çalan kimse olmayacak…

Devamını Oku…
11 Mayıs 2018 - 19:58 'de eklendi ve 264 kez görüntülendi.


Misafirlere Ziyafet; Yaşlı kadın, sevinçle misafirlerin ikramda bulunurken; “Ne iyi ettiniz de geldiniz, sizlerde olmasanız kapımı çalan kimse olmayacak, beni o kadar mutlu ettiniz ki, hep gelin” derken tebessümle onlara bakıyor, mutluluğu adete bir ışıltı gibi yaşlı gözlerinden okunuyordu.

Yaşlı kadın yalnız yaşadığı için aslında tek istediği aranıp sorulmaktı. Ne yazık ki ne kalan akraba ne de çocukları kapısını çalmıyorlardı.

Aslında iki tatlı söz, hal hatır sorulmaktan başka hiç bir beklentisi de yoktu. Bu durum her gün sabah onu iyice mahzunlaşır ve kendisini ziyaret etmekten çekinmeyen vefalı misafirlerini beklemeye başlardı. Çok şükür ki misafirler yine uğramışlardı ve onlara ılık süt ikram etmişti.

Kadıncağız onlara, evinin duvarında asılı çerçevedeki sararmış resmi gösterirken: “Benim rahmetli bey , melek gibi bir insandı” diye söze başladı. “En büyük desteğimdi. Çok yumuşak huyluydu, birbirimiz çok severdik, hiç kırılmadık, birbirimiz hiç üzmedik. Arada küçük tartışmalarımız olurdu.

Lakin o zaman büyümesin diye O’nun bir huyu vardı. Hanım ben şöyle bir dolaşayım der, bir saat sonra gelirdi, ikimizde sakinleşirdik, dur sana bir kahve yapayım derdim her şey süt liman oluverirdi. Hey gidi günler, ölümlü dünya işte, beni bırakıp gitti, demek ki onsuz çekecek çilem varmış.”

Bir süre öylece düşündükten sonra devam etti; ” Onun yanında duran küçük oğlum,yanındaki ortanca olan kızım, arkalarında duran büyük oğlum ve ben. Ne kadar da küçüklermiş, biz de ne kadar gençmişiz.Bu resim çekildiğinde en küçüğüm beş yaşındaydı. Hepsi büyüdü, okudu meslek sahibi oldu, evlendi çoluk çocuk sahibi oldu. Ne zorluklarla fedakarlıklarla büyüttüm onları. Ama gün gelecek hepsi seni unutacak arayıp sormayacak denseydi, emin olun hiç inanmazdım.”

Misafirler, bu sözlere kulak asmıyorlardı. Çünkü ne zaman gelseler, konu dönüp dolaşarak aynı yere gelirdi.Yaşlı kadının nemli gözleri duvardaki resme takılı kalmış, misafirler ise sütlerini bitirerek yola koyulmuşlardı.

Ahşap evin bahçeye açılan kapısının kenarındaki delikten aşağıya inip kayboldular. Yavru kediler, ertesi gün yine geleceklerdi. Aynı şeyi dinlemek zorunda kalsalar bile, böyle bir ziyafet kaçırılmazdı.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER