Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Mehmet amca, evini 500 bin TL’ye satmak için internete koydu. Biri aradı ve evini alacağını söyledi.

Devamını Oku…
23 Ocak 2018 - 15:13 'de eklendi ve 1231 kez görüntülendi.


Mehmet amca, evini 500 bin TL’ye satmak için internete koydu. Biri aradı ve evini alacağını söyledi.

Evi kimseye satma ben alacağım dedi ve yaşlı adama çaydanlık hediye gönderdi. Adam kapıya gelen kargoyu aldı ve 500 Bin TL’lik evi icralık oldu. Bu dolandırıcılık yöntemine karşı şimdi herkesi uyarıyor. İşte Detaylar…

Ümraniye’de oturan 71 yaşındaki Mehmet Kaya’nın 500 bin TL’lik evi, oldukça şaşırtıcı bir dolandırıcılık tekniği ile icralık oldu. Mehmet Kaya, 2013’de  oturduğu evi bir siteden ilan verdi.

Satılık ilanını gören A.Y.,  Kaya’yı arayıp evi almak istediğini belirtti. Evi başkasına vermemesini, kendisinin satın almak istediğini söyleyen A.Y., Kaya’yı arayıp kargoyla hediye olarak çaydanlık yolladığını söyledi.

Kaya’nın oturduğu eve  kargocu hediye tesliminde  karşılığında imza istedi. Kaya hediyeyi geri çevirmek istese de  kargocunun ısrar etmesi üzerine hediyeyi alıp  imzayı attı. aradan geçen 3 ayın sonunda evinin vergi borcu bulunup bulunmadığını  öğrenmek için e-devletten sorgulamada bulunan Kaya evinin  icralık olduğunu gördü.

Olay  üzerine kargo şubesine giden Kaya’ya kargo görevlileri, kendisine hiçbir bir paket gönderilmediğini söylendi. Dolandırıldığını anlayan Mehmet Kaya polise gidip şikayetçi oldu.

İddialara göre, gelen  kargo görevlisinin sahte olduğu,  Kaya’nın paketi aldığını gösteren  imzanın da 189 bin liralık senet olduğu meydana çıktı. Dolandırıldığını belirten Mehmet Kaya, “2013 senesinde bir siteye evimi satmak için ilan verdim.

2013 Kasım ayıdan A.Y. adında biri bizi aradı. Evi almak istedi 480 bin liraya anlaştık. Telefonda 5-6 kez geleceğim dedi gelmedi. Ama bana dedi ki, evi yüzde yüz alacağım sakın satma 28 Şubat 2014’te para elinde dedi.

Size bir hediyem var, bir hediye göndereceğim dedi. Ben kabul etmedim. Kargoya verdim dedi. 3 gün sonra kargo geldi.

Üzerinde kargo ismi olduğu için kuşkulanmadım. Bana bir çaydanlık verdi. Ayıp olmasın diye geri çevirmedim. Kargocu bana teslim ettiğine dair adımı, soyadımı yazarak kağıda imza attırdı.

Aradan 2 ay geçti oğluma dedim ki, evin vergi borcu var mı dedim. Oğlum bakıyor ki ev haciz olmuş. O zaman anladık dolandırıldığımızı. Ben de Ümraniye’deki kargoya gittim.

Kasım 2013’te bana sizden bir kargo gelmişti kimden geldi adres var mı diye sordum. Kargocu bana paket getirmediğini söyledi. Kargocu, ‘amca seni dolandırmışlar, sahte kargo arabasıyla gelmişlerdir’ dedi” konuştu.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN! Bu dolandırıcılığa karşı lütfen herkesi uyaralım…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER