Hayret Türkiye

Maden Suyunu Böyle İçmeyin

Maden suyunun nasıl tüketilmesi gerektiğini biliyor muydunuz?

Maden Suyunu Böyle İçmeyin
06 Ocak 2018 - 6:37 'de eklendi ve 3447 kez görüntülendi.


Maden Suyunu Sakın Böyle İçmeyin! Bu Hata Çok Sok Yapılıyor! Maden suyunun nasıl tüketilmesi gerektiğini biliyor muydunuz?

Gün içerisinde en az iki tane içilen maden suyu hipertansiyon probleminiz bulunmuyorsa vücudun bütün mineral ihtiyacını karşılıyor ve yanı sıra  mide rahatsızlıklarına iyi geliyor, diyabet ve gutun tedavisinde, böbrekte bulunan taşı önlemede de uzmanlarca öneriliyor.

Maden suyu bedendeki sıvı dengesinin sağlanmasında da oldukça önemli. Fakat bütün bu yararları sağlaması için maden suyunun bardakta değil cam şişesinde içilmesi gerekiyor. Vücudunuz gün içerisinde hareketle veya çeşitli nedenlerden sıvı ve mineral kaybeder.

Kaybettiğiniz bu değerleri günde minimum 2 şişe Maden suyu tüketerek geri kazanmış olursunuz. Şişesinde içilen maden suyu kapağı açıldığında herhangi bir kabarcıklaşma oluşmuyor  ancak bardağa döktüğünüzde aşırı bir köpürme oluşup maden suyunda bulunan  gazın (Co2) kaçmasına neden oluyor.

Bunun sebebi ise bulaşık makinesinden çıkan bardakların dahi yeterince temiz olmamasıdır. Doktorlar maden suyunun fayda sağlaması  için tamamen hijyenik ve gıda standartları doğrultusunda özel üretilen cam şişelerinde içilmesi üstünde önemle duruyorlar. İşte maden sularının içinde bulunan ve sağlığınıza sağlık katan mineraller:

Magnezyum: Hücre zarı, hücre içi ve hücre çekirdeğinde bulunan  pek çok biyolojik olaylara etkilidir ve kas ile sinirlerde bulunan  elektrik uyarılarının iletilmesini sağlar. Kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı korunmanızı destekler. Enfarktüs geçiren kişilerde magnezyum düşüklüğü kanıtlanmıştır.Damar sertliğine neden olan damarlarda bulunan yağ ve kalsiyum birikmesi de genellikle magnezyum eksikliğinden oluşmaktadır. Sodyum: Sodyum; vücut sıvılarında en çok olan  elementtir ve sıvı dağılımı ile sıvı dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca asit-baz dengesi ve sinir uyarılarının taşınması da sodyumun en etkili görevlerindendir.

Kalsiyum; bedenimizde en çok bulunan elementtir. Kemik yapısının yanı sıra kas kasılmalarının düzenlenmesine, sinir uyarılarının taşınmasına, hücre zarlarında iyon değişimine, hormonların, sindirim enzimlerinin ve nörotransmitterlerin salgılanmasına yardımcı olur.

Yaşla ilgili erimelerine  ve kırılmalarını engeller. İçinde kalori ve kolesterol olmadığı için maden suyu, kalsiyum açısından süte en iyi alternatif olmaktadır. Bikarbonat Bikarbonat; mide rahatsızlıklarına iyi gelir, diyabete ve gutun tedavisinde, böbrekte oluşan  taşın önlenmesinde  tavsiye edilir.

Sülfat: Sülfat; bağırsakların ve safra kesesinin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Gebelik, beslenmeye bilhassa dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. İnsan vücudu bebeği besleyebilmek ve gelişmesini sağlamak için normalden daha fazla besin, sıvı, mineraller ve vitaminlere ihtiyaç duyar.

Bu katkıyı doğal yoldan alabilmek  için gebelikte düzenli olarak maden suyu içilmesi  tavsiye edilir. Ayrıca maden suyu, böbrek taşlarının oluşumunu da önler. Aynı su gibi maden suyu da içerek  vücudunuzda böbrek taşı oluşumunu önleyebilirsiniz çünkü böbrek taşının oluşumunun en büyük nedeni yeterli miktarda sıvı almamaktır.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER