Hayret Türkiye

Maden Suyu ve Soda Arasındaki Büyük Fark Nedir?

Bu iki içecek birçok kişi tarafından aynı şey zannediliyor…

Maden Suyu ve Soda Arasındaki Büyük Fark Nedir?
26 Ocak 2018 - 12:18 'de eklendi ve 406 kez görüntülendi.


Maden suyu ve soda arasındaki büyük fark nedir? Bu iki içecek birçok kişi tarafından aynı şey zannediliyor…  Ama aslında farklıdır. Bu iki içecek arasında oldukça büyük bir fark bulunmaktadır. Peki soda ve maden suyu arasındaki fark nedir?

Maden suyu ve soda, ikisininde mideyi rahatlatma içeriği bulunmaktadır  ama soda bundan başka herhangi bir işlevi bulunmamaktadır, oysa maden suyu bununla birlikte doğal bir mineral kaynağıdır.

Böylece kullanılması tavsiye edilen  doğal maden sularıdır ve soda ile  maden suyunu ayırd edebilmesi  için bir çok  besin ürünü satın alırken yapılması  gerektiği gibi açıklamaları okumak çok önemlidir.

Faydaları, Sağlıklı insanların içerdiği sülfat, bikarbonat iyonlarından dolayı sindirim (mide ve bağırsaklar) ve boşaltım (böbrekler ve idrar yolları) gelişen  fonksiyonlarını giderilmesinde yardımcıdır.

Derinin ihtiyacı  olan su ve mineral gereksinimini de sağlayarak deriye gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Solunum, idrar, çeşitli sportif aktivitesinde ve bilhassa yaz mevsiminde  terleme ile gerçekleşen su ve mineral gereksinimini almayı sağlar.

Bikarbonat özelliğinin fazla  olması ise asit yüksekliği, yanma ve ekşime ile devam eden mide rahatsızlıklarında mide asidini gidermeye yardımcıdır.

Bilhassa yaz mevsiminde hava  sıcaklığının yükselmesiyle birlikte  asitli içecek içme ihtiyacı da artıyor. Katkı maddeli barındıran maddeler  yerine maden suları tercih edilebilir.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER