Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yeni doğum yapmış anneleri de düşünerek hazırlanmış bir yazı…

Devamını Oku…
11 Kasım 2017 - 21:49 'de eklendi ve 3740 kez görüntülendi.


Yeni doğum yapmış anneleri hemen ziyaret etmek geleneklerimizden fakat yoğun misafirler zaten kendine daha gelememiş yeni anneleri yormakta. En azından bekleyin kırkı çıksın. Eğer çok yakın arkadaşınız mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyorsa da bunlara kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Şunu unutmayın bu mutlu günü paylaşmak için daha çok zamanınız var, ilk bir kaç güne sıkıştırmanız gerekmiyor. Yeni annelere en yakın aile bireyleri dışında misafir zorluktan başka bir şey değil eğer çok yakın dostunuz ise ve yardıma gidiyorsanız Lütfen ellerinizi iyice yıkamadan bebeğe dokunmayın, yeni doğmuş bebeği de öpmeniz gerekmiyor. Bekleyin biraz büyüsün. Parfüm ve sigara kokusundan arınmış bir şekilde bebeğin odasına girin.

Ne kadar samimi olursanız olun, saatlerce durmanız gerekmiyor, müsaade isteyin çok ısrar etmiyorlarsa kalkın bırakın kendi işleriyle ilgilensinler, bir de sizinle uğraşmasınlar. 🙂

İkram ve sohbet beklemeyin, daha yeni doğum olmuş, bırakın sadece bebeklerini düşünsünler, bir de sizi ağırlamakla uğraşmasınlar…

Sorularla meşgul etmeyin, sütün geldi mi, gelmezse çok kötü olur, aman kilosu kaç, az/çok olmasın. Artık uykusuz geceler başladı, ilk aylar çok zor vb. olumsuz ve moral  bozucu şeyleri konuşmayın lütfen.

Ne yapsam diyorsanız, yemek yapıp götürebilirsiniz. Yardımcı olabileceğiniz bir iş var mı diye sorabilirsiniz.Sen işlerini yap ben bebeğe bakayım demeyin. Bebeğe bakabilecekseniz eminiz ki evdeki ufak tefek işleri de halledebilirsiniz. Eğer çok istiyorsanız işleri halledin, anne ve bebeğini ayırmayın. Annenin bebeğine, bebeğin de annesine ihtiyacı vardır. Yalnız uyumak istiyorsa ilgilenmeyi teklif edebilirsiniz.

Bebek biraz büyüyüp, kendine gelene kadar ziyaretlerinizi kısa ve seyrek tutmaya çalışın. Kalabalık olarak ziyarete gitmeyin. Teklif edilmediyse fotoğraf çekmeye çalışmayın.

Sizler de ya anne oldunuz ya da inşallah olacaksınız. Lütfen yeni doğum yapmış lohusaların halinden anlayın.

Yeni annelere yardımcı olun ve moral verin. Hem bebek hem de annesi için faydalı işler yapın ve fayda verecek kelamlar söyleyin. Okuduğunuz içi teşekkürler, bu bilgileri çevrenizdekilerle paylaşın lütfen.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER