Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Lise 2. sınıfta okulun son haftasıydı, dersler bitmiş, son bir kaç günü iple çekiyorduk. Edebiyat hocamız…

Devamını Oku…
30 Kasım 2017 - 6:31 'de eklendi ve 625 kez görüntülendi.


Lise 2. sınıfta okulun son haftasıydı, dersler bitmiş, son bir kaç günü iple çekiyorduk. Edebiyat hocamız bu yılki son dersimiz, benim de okuldaki son haftam emeklilik dilekçemi verdim deyince şaşırmıştık.

Çocuklar neredeyse 30 yıl olacak yeter artık, gençlerin yolu açılsın diye söze devam etti. son derste herkes unutamadığı bir hatırasını anlatsın dedi. Bir kaç arkadaş aileleri, arkadaşları, akrabaları ile olan anılarını anlattı, başka söz alan olmayınca hocamız sıra bende diyerek konuşmaya başladı

“bende size hayatımdaki unutamadığım beni hâla üzen en büyük pişmanlığımı nasıl yaşadığımı anlatmak istiyorum, bilirsiniz yaydan çıkan okun, ağızdan çıkan sözün geri dönüşü olmaz. Neden böyle dediğimi birazdan daha iyi anlayacaksınız. Ben evin en küçüğüydüm, hatta beklenmeyen çocuktum.

Kazan dibi derlerdi bana, ben doğduğum zaman en büyük abim demiş ki,vay be bu çocuk 17 yaşına geldiğinde ben 34 yaşımda olacağım.Şimdi bir o kadardan fazlası geçti, nasıl geçti anlayamadık. Neyse konumuza dönelim 6 yıllık öğretmenim, o zamanlar cep telefonu internet falan yok sabit telefonlar var.

Bir gece yarısı sabaha karşı telefon çaldı, saate baktım sabahın beşi, açtım telefondaki annemin sesi korktum telaşlandım, oğlum nasılsın iyi misin diye sordu, anne iyiyim de hayırdır bir şey mi oldu dedim, yok iyiyim sadece sesini duymak istedim dedi, anne bunun için mi aradın bu saatte, sabahta konuşabilirdik deyince, annem rahatsız mı ettim oğlum dedi. bende biraz da sinirli bir şekilde anne uyanınca biliyorsun uyuyamam yarın okul var evet rahatsız ettin dedim.

Annem biraz ağlamaklı bir sesle sende tam bundan 30 yıl önce tam bu saatte beni rahatsız etmiştin doğum günün kutlu olsun oğlum dedi ve telefonu kapattı. Kafamdan kaynar sular dökülmüştü. hemen geri aradım açmadı, gündüz aradım açmadı, akşam telefonu ardım açtı konuşmadan kapattı.

Abimi aradım iyi halt etmişsin utanmadın mı kaç yaşında kadın kalbini kırmışsın bir daha senle konuşmayacakmış dedi bir sürü fırça attı. Aradan bir hafta geçti, okulda dersteyim okul çalışanlarından biri kapıyı çaldı hocam acil telefonunuz var sizi müdür bey çağırıyor deyince koşarak idareye gittim telefondaki abimdi, hemen gel annem hastanede durumu ağır dedi.

Apar topar otobüsle yola çıktım, ancak ertesi gün varabilmiştim,hemen hastaneye gittim, herkes toplanmıştı. Annemizi kaybetmiştik.Yetişememiştim, annemin gönlünü alamamıştım, bana kırgın hayata veda etmişti. Her mezarını ziyaretimde af dilerim ama ne fayda, işte sizin hayatınızdan daha uzun daha büyük pişmanlığım, siz siz olun yanınızdayken hayattayken onları daha çok sevin.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER