Hayret Türkiye

Limonu Dörde Bölün ve İçine Tuz Ekledikten Sonra…

Limonu hiç böyle denediniz mi?

Limonu Dörde Bölün ve İçine Tuz Ekledikten Sonra…
04 Ocak 2018 - 5:53 'de eklendi ve 1393 kez görüntülendi.


Limonu dörde bölüp içine tuz ekledikten sonra… Limonu hiç böyle denediniz mi? Limonun kokusu sizi yalnızca ferahlatmakla kalmaz, sağlık bakımından da  oldukça yararlıdır bir besindir.

Peki uyku sırasında baş ucunuza limon koymanın nasıl  bir faydası olabilir? İşte ayrıntılar… Limon gibi benzer  kokular ferahlatıcı özelliklere sahiptirler. Bu koku meydana çıktığında sizi yalnızca ferahlamanızı sağlamaz, sağlığınız için de faydalıdır.

Sayısız yararı bulunan limonu senelerce suyunuza, çayınıza, salatalarınızda kulandınız. Ancak uyku sırasında yanı başınıza limon koymak hiç kimsenin  aklına gelmedi. Tek yapmanız gereken şey; bir limonu, onu dörde kesip ve üstüne tuz dökmek…

Dilimlere ayırdığınız limonları, yanı başınıza koyarak, uykuya daha rahat dalabilirsiniz. Sabah  enerjinizin yüksek ve pozitif olmanıza yardımcı olur.  Sabah erken uyanmak, pek çok kişinin çok zorlandığı bir şey.

Fakat baş ucunuzdaki  bu dilimler uyanmanızı kolaylaştıracak. Limon kokusu beynin serotonin seviyelerini artırır. Havanın kalitesini yükseltir. Limon yalnızca etrafın güzel kokmasına yardımcı olmuyor aynı zamanda havayı da temizliyor.

Oldukça  güçlüdür, hatta bir odadan boya kokusunu kısa sürede çıkarmak için limon uygulayabilirsiniz. İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım.Bileğe damlatılan limonun faydalarını duydunuz mu?

Gün içinde bileklerinize birkaç damla limon damlatmak ve hafifçe ovmak dinç olmanızı sağlar.
Tırnak lekeleri: Oje kullanan bayanların tırnakları genellikle bir süre sonra sararır, limon suyu ile ovulduğunda temiz ve taze tırnaklara kavuşmak mümkün.

BOĞAZ AĞRISI: Balla karıştırılan limon, şurup yerine, boğaz ağrınızı kısa dönem geçirebilecek doğal bir yöntem. Bir bardak sıcak suyun içine limon suyu ve bal karıştırın ve yudumlamadan önce biraz ılınmasını bekleyin. Mayo Clinic’e göre bal boğazı sarıp yumuşatıyor, limon ise mukusları gideriyor.

SİVİLCELER: Limonun içindeki sitrik asit akne problemlerini yenmeye yardımcı oluyor ‘The Lemon Juice Diet’i yazan Theresa Cheung’a göre; Limon suyunu yine ballı su ile karıştırıp sorunlu bölgeye sürmeli ve durulamadan önce en az yarım saat beklenmelisiniz, her gün günde 2 kez.

YORGUNLUK: Öğleden sonraları enerji kaybı mı hissediyorsunuz? Experimental Biology and Medicine’da yayınlanan bir çalışmaya göre, limon yağı beyin aktivitesini yükseltiyor. Yani gün içinde bileklerinize birkaç damla damlatmak ve hafifçe ovmak çok iyi gelebilir.

NEZLE VE GRİP: Çaya ya da sıcak suya limon sıkmak ve onu içmek, gösterişli paketlerde satılan vitaminlerin sağlayacağı ekstra vitamin görevini görecektir. İşin numarası, doğru zamanda başlamak, Mayo Clinic’e göre; hastalanacağınızı anladığınız an bu küre başlamalısınız. Öyleyse o suyun içine biraz daha bağışıklık sistemi destekleyici limon sıkın!

GÜZELLİK: Tırnak lekeleri: Oje kullanan bayanların tırnakları genellikle bir süre sonra sararır, limon suyu ile ovulduğunda temiz ve taze tırnaklara kavuşmak mümkün.

BÖCEK ISIRIKLARI: Arı iğnesi ya da sivrisinek ısırığından mı muzdaripsiniz? Bir çay kaşığı balla karıştırdığınız limon yağıyla ısırığın acısını dindirebilirsiniz.

KOKAN ELLER: Ellerden bahsetmişken, yemek için kullanılan soğan ve sarımsak kokuları ele siner, ellerinizi limonla ovmak bu sorunu da çözecektir.

SOLUNUM: Ekşi limon, sıcak (sıkıntılı) kalp çarpıntısını giderir ve meramalatı boğaz ve akciğere çok yararlıdır.

Lakin ekşi limonun göğüste kötü etkisi vardır ve limonun sütü sirke ile pişirilirse ve ondan yarım şekerle (4 onz tıbbi ölçü, sıvı ölçüsü olarak 6 onz, 2 ölçü küçük kaşık) içilirse, sülük denen hayvanı öldürerek vücuttan atılmasını sağlar.

KÖTÜ NEFES: Nefesinizin koktuğunu mu hissediyorsunuz? Ağzınızı limon suyu ile çalkalamanız dişinizdeki ve dilinizdeki bakterileri öldürecektir. Ama daha sonra ağzınızı normal su ile çalkalamayı unutmayın çünkü limondaki asit dişleriniz için zararlıdır.

ŞİŞLER: Ekşi limon temreye yararlıdır. HAREKET ORGANLARI: Onun yağı, gevşekliğe iyi gelir; eğer yağı kabuğundan ayrılırsa, felce iyi gelir ve ekşisi sinirlere zararlıdır.

BAŞ ORGANLARI: Limon, yüz felcine iyi gelir; pişmiş limon ağız kokusunu gerçekten giderir.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER