Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Limon başlı başına bir şifa kaynağı nimetken, kabuğundaki mucizeleri de gözardı etmemek gerekir. Limon kabuğu mucizesi sayesinde diz ağrısından kurtulabilirsiniz.

Devamını Oku…
16 Mart 2018 - 11:26 'de eklendi ve 1427 kez görüntülendi.


Limon başlı başına bir şifa kaynağı nimetken, kabuğundaki mucizeleri de gözardı etmemek gerekir. Limon kabuğu mucizesi sayesinde diz ağrısından kurtulabilirsiniz.

Limon kabuğu neden özellikle eklem ağrılarına iyi gelir? Limonda ki yararlı besin maddelerinin çoğunluğu kabuğunda bulunmaktadır.

Limon kabuğunu içeriğindeki C vitamini, kalsiyum, potasyum ve zengin lif bakımından limon suyundan kat kat daha zengindir.

Ayrıca limon kabuğu içeriğinde limon yağı, sitrik asit, malik asit, hesperidin, pektin bulundurur.

Limon kabuğu bulunan mineraller ve yağlar kan damarlarını genişleterek rahatlatıp ağrı hissinin önemli ölçüde azalmasını sağlar ve iltihaba karşı koruyucu bir etki oluşturur. Bu sayede diz ve eklem ağrıları minimum seviyeye iner.

Eklem ağrılarına karşı limon kabuğu kürü hazırlamak için gereken malzemeler: Natural sızma zeytinyağı (200 mlt) 2 adet büyük limon Kapaklı bir kavanoz 5 Adet okaliptüs yaprağı Temiz gazlı bez

Limonları soyun dilimlediğiniz kabuklarını kavanoza yerleştirin ve üzerini kaplayacak kadar sızma zeytin yağı dökün.

Okaliptüs yapraklarını üzerine yerleştirin. Kavanozun ağrını sıkıca kapatın ve 2 hafta boyunca serin ve karanlık bir ortamda beklemeye bırakın.2 hafta sonra hazırladığınız karışımı süzün.

Sonra ağrıyan diz yada eklem bölgenize uygulayın ve sonra gazlı bez ile sarın… Bu uygulamayı gece yaparsanız tüm gece boyunca karışımın emilimi daha yüksek olacağından etkisi daha yoğun olur. Haftada üç kez yapabilirsiniz.

Limon kabuğunun limon suyundan daha sağlığınıza yararları vardır. A ve C vitamini açısından daha zengindir. İçeriğindeki kalsiyum ve vitaminler kemik hastalıklarını önlemede yardımcı olur.

Kansere karşı koruyucu etki oluşturur. Kolesterol seviyesini düşürür. Diz ve eklem ağrılarını rahatlatır. Kandaki pH oranını dengeler.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER