Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Kütahyalı bir kadın alışveriş için markete giderken…

Devamını Oku…
30 Aralık 2017 - 5:20 'de eklendi ve 4862 kez görüntülendi.


Sosyal medyada, Kütahya’da bir markette yaşanmış gerçek bir olay şeklinde paylaşılan bu yazıda inanılmaz bir hırsızlık vak’ası anlatılıyor. Kütahyalı bir kadın alışveriş için markete giderken evde ne kadar künyesi bileziği takısı varsa onların hepsini takar öyle gider.

Kadının kolunda dirseklerine kadar olan bilezikleri gören uyanık bir hırsız kadının peşine takılır. Kadın markette alışverişe başlar ve takibe başlayan adam usulca yaklaşır ve kadına kendini emniyet mensubu olarak tanıtarak,

“Hanımefendi bu kadar bilezik ve takıyı takıp teşhir etmeniz çok sakıncalı. İyisi var kötüsü var. Eğer kötü niyetli birilerinin dikkatini çekerseniz takılarınızı çalmak için başınıza olmadık işler gelir.

O yüzden hemen takılarınızı çantanıza koymanız siziz yararınıza olur” der. Kadın korkuya kapılarak, adamın sözlerine hak verir ve bütün bilezik ve takılarını çıkararak çantasına koyar. Biraz da panikleyen kadın alelacele alışverişini tamamlayıp kasaya ödeme yapar ve adam da kadının aldıklarını arabasının bagajına yerleştirmesine yardımcı olur.

Kadın arabasına binip evinin yolunu tutar. Bu arada adam kadının çantasını da göz açıp kapayıncaya kadar çoktan yürütmüştür. Kadın evinin önüne gelip eşyaları indirirken çantasının olmadığının farkına varır.

Kadın polise haber verir, kocasına haber verir Geri dönüp markete kasaya,çalışanlara sorar ama nafile iş işten geçmiştir ve bütün girişimler sonuçsuz kalır. Aradan bir gün geçer, kadının evine telefon gelir. Çantayı çalan adam aramaktadır.Telefonda kadına “Ablacığım kusuruma bakmayın geçen gün sizin çantanızı ben çaldım, ama sonra çok pişman oldum. Yaptığım işten ötürü çok üzgünüm. Vicdan azabı çekiyorum. Çantanızı ve altınlarınızı size geri vermek istiyorum. Bütün her şeyiniz içinde.

Evinize gelmek isterim ama polise haber vermenizden korktuğum için çantanızı aynı markette size geri vermek isterim. Ama polis çağırırsanız ne beni ne de çantanızı göremezsiniz” diyerek kadını ikna eder.

Umutlanan kadın sevinerek kocasına haber verir, sözleştikleri saatte markete gidip heyecanla beklemeye başlarlar. Aradan saatler geçer marketin kapanma saati gelir ama gelen giden yoktur.

Adam karı kocanın markette olmasından istifade ederek çantadaki anahtarla eve girer ve evdeki değerli eşya olarak ne varsa hepsini alır.Karı-koca eve geldiklerinde şok halinde evlerinin soyulduğunu anlarlar ve hırsızın bıraktığı notu bulurlar.

Şöyle yazıyordur,”İlginize teşekkür ederim hanımefendi.Bu kadar altın bileziği ve arabası olan birisinin evi de zengindir dedim, onları da almazsam vicdanım rahat olmaz dedim ve eşyalarınızı da aldım. Teşekkürler”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER