Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Vaktiyle küçük bir kasabada yaşayan yaşlı bir çömlekçi vardı.

Devamını Oku…
11 Ocak 2018 - 9:23 'de eklendi ve 1487 kez görüntülendi.


Vaktiyle küçük bir kasabada yaşayan yaşlı bir çömlekçi vardı. Özene bezene çok güzel testiler, kaplar, tabaklar yapıp iyi fiyata satardı. Yol kenarında ki kasabanın zaten topu topu 4 esnaf vardı. Bir çömlekçi, bir bakkal, bir fırın, birde kasap.

İşleri en iyi olanda çömlekçiydi. Bir gün kasabadan biri gelip dedi ki, “Yahu bak şu küçük kasabada 4 tane esnafsınız. İçlerinde senin durumun en iyi. Neden kimseye yardım yapmıyorsun. Bak fırıncı fakirlere ara ara bedava ekmek veriyor.

Bak kasap bazen ihtiyacı olanlara bedava et veriyor. Bakkal da fakirlere haftada bir çay şeker bakliyat veriyor. Sen neden hiç kimseye yardım etmiyorsun? “ Yaşlı çömlekçi tebessüm etti ama bir şey demedi. Bu adam bütün kasabada sabah akşam çömlekçiyi yalan yanlış demeden kötülemeye başladı. Kasabada yaşayanları adeta çömlekçiye düşman etmeye çalışıyordu. Nihayetinde de başarılı oldu.

Bir zaman sonra yaşlı çömlekçi hasta oldu . Kimse de onun yanına gelmedi. Ne bir geçmiş olsun diyen ne de bir ihtiyacın varmı diye kimse sorup ziyaret etmedi. En sonunda yaşlı çömlekçi iyileşti ancak kasabada onu seven arayan soran hiçkimse olmamasına hem üzülmüş hemde şaşırmıştı. Hatta tanıdığı çoğu kimse artık oma selam bile vermiyordu.

Daha da ileri gidip seni burada istemiyoruz diyenler bile olmuştu. Yaşlı çömlekçi istenmediğim yerde durmam diyerek bir süre sonra dükkanını başka bir kasabaya taşıdı. Aradan biraz zaman geçti . Esnafın fakirlere yardımı kesilmişti. Artık ne fırıncı ekmek verdi fakirlere ne de kasap et verdi. Ne de bakkal fakirlere ihtiyacı olan bir şey verdi.

En başta fitneyi çıkaran adam olmak üzere toplanıp esnafa sordular neden fakirlere yaptığınız hayırları, yardımları kestiniz diye? Dediler ki o taşınan çömlekçi her hafta bize para verip fakirlere ekmek, et ,çay, şeker, bakliyat vermemizi söylerdi.O gidince parasını veren de olmayınca bizde dağıttıklarımızı kestik. İşte ön yargılı olanların düştüğü durum. İnsanların bazıları seni kötü bilir. Önemli olan senin gerçek ve hakiki durumundur. Onu da bir tek Allah bilir.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER