Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Köylü bir delikanlı genç büyük şehir merkezine gelir.

Devamını Oku…
17 Ocak 2018 - 13:55 'de eklendi ve 3572 kez görüntülendi.


Köylü bir delikanlı genç büyük şehir merkezine gelir. Burada bulunan dünyanın en büyük alışveriş merkezine İş başvurusu yapar. Dünyanın bu en büyük mağazasında aklınıza gelebilecek her şey satılmaktadır.

Personel müdürü gence; “Daha önce hiç satıcılık yaptın mı?” diye sorar. Delikanlı kendinden emin bir tavırla;”Evet, köyümde bu işi yaptım.”, Ne sattın?”, “sebze , meyve, tavuk, yumurta”… Personel müdürünün bunu gülerek karşılar ancak gözü çocuğu tutmuştur ve de müthiş personel sıkıntısı vardır.”İyi, yarın başlıyorsun. Akşam ilk günü değerlendiririz.” diyerek delikanlıyla el sıkışıp anlaşır.

Sevinçle oradan ayrılan köylü genç ertesi sabah tam vaktinde iş yerindedir, kendisine verilen personel iş kıyafetlerini giyerek mesaisine başlar. Nihayet akşam olunca Personel müdürü, çocuğu karşısına alır, “Evet, bugün kaç satış yaptın bakalım?” diye sorar.

Cevap; “Bir.” -“Ne bir mi? Öteki arkadaşların arasında otuzdan aşağı satış yapan yok satış. O satışı reyon kendi kendine de yapar zaten. Sen nasıl sadece bir satış yapabilirsin? Kaç dolar tuttu peki?” –“320 bin dolar.”

Personel müdürü şaşır ve bunu nasıl becerebildiğini sorarak izah etmesini ister .Delikanlı anlatmaya başlar; ” Adama önce küçük boy bir olta, sonra orta boy bir olta ve daha sonra da büyük bir olta sattım.

Adama nerede balık tutacağını sordum , Kıyıda deyince bir tekneye gereksinimin olduğunu söyledim. Tekne bölümüne indik ve çift motorlu yelkenli lüks bir tekne ve deniz kıyısına kadar götürebilmesi için bir de römork sattım.

Sonra binek aracıyla bunu çekemeyeceğini belirtince de son model bir 4×4 cip sattım.” Personel müdürü kendinden geçerek; “Ne diyorsun, tüm bunları bir küçük olta almaya gelen adama mı sattın?”

Çocuk yanıtlar; “Yoo, aslında eşinin migreni tutmuş, buraya da ilaç almak için gelmişler. Hafta sonunun mahvolduğunu görünce adama bunu açık açık söyledim ve balığa gitmesini önerdim.”

Bu hikayeyi beğendiyseniz lütfen 1 kez paylaşın!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER