Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Köyde tek başına yaşayan ihtiyar bir adamın, patates ekmek için bahçeyi bellemesi gerekiyordu;

Devamını Oku…
31 Aralık 2017 - 3:42 'de eklendi ve 4675 kez görüntülendi.


Köyde tek başına yaşayan ihtiyar bir adamın, patates ekmek için bahçeyi bellemesi gerekiyordu; fakat bu iş onun için çok zor bir işti. Sadece tek oğlu ona yardım edebilirdi, fakat o da bir süre daha hapisteydi.

İhtiyar adam, oğluna durumdan yakınarak şöyle bir mektup yazdı. ”Sevgili Oğlum. Patates ekmek için bahçemi belleyemiyorum ve kendimi çok kötü hissediyorum. Bahçeyi kazmak için oldukça yaşlandım galiba.

Oysa sen burada olsan ne güzel olurdu, işleri hallederdik ve bütün derdim biterdi. Biliyorum ki sen bahçeyi benim için bahçeyi beller, beni mutlu ederdin. Sevgilerle, Baban.” Yaşlı adam birkaç gün sonra, hapisteki oğlundan bir mektup aldı.

Mektup şöyleydir, “Sevgili Babacığım, Allah aşkına sakın ha bahçeyi kazayım falan deme. Sakın kimseyi de getirip kazdırma , sonra suçlu duruma düşerim kalan üç ayım otuz yıl olur. Sevgilerle, Oğlun.” Ertesi gün sabaha karşı yaşlı adamın bahçesine polis, jandarma ekipleri çıkagelir ve bütün bahçeyi baştan sona , her tarafı didik didik kazarlar.

Fakat ekipler, alanda hiçbir şey bulamazlar ve yaşlı adamdan da özür dileyerek olay yerini terk ederler. Tabi oğlan hemen savcı karşısına çıkarılır. Savcı olanları anlatıp, mektubu okuyarak soru işareti olan yerleri üzerine basarak irdeler, sakın kazma kazdırma suçlu duruma düşerim üç ay olu otuz yıl, ne saklıyorsun ne demek bunar diye oğlanı sorgular.

Oğlan gayet rahat “sayın savcım valla hepsi yanlış anlama babam yaşlı bahçeyi kazacak konu komşu o halini görecek, zaten bir hatadır düştüm buraya, komşular beni suçlayacak babasına faydası yok zavallı adamcağız diyecekler.Sonra kendini yoracak hastalanacak benim elimden burada bir şey gelmez şu kalan üç ayım bana otuz yıl gibi gelecek, o manada dedim, burada ki ağabeylerim yanlış anlamışlar sağ olsunlar gidip babamın bahçeyi komple belleyivermişler ” der savcı yapacak bir şey yok, oğlanı geri gönderir. Bir kaç gün sonra yaşlı adam, oğlundan bir mektup daha alır.

O mektupta da şöyle yazmaktadır,“Sevgili Babacığım.Umarım şimdi patatesleri ekebilirsin. Bu şartlar altında, senin için yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalıştım.

Üç ay sonra çıktığımda patatesleri beraber toplarız. Kendini fazla yorma. Yine bir şey gerekirse haber ver. Sevgiler. Oğlun.”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER