Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Küçük kızını kreşe vermek için araştırma yapan anne aradığımı buldum düşüncesiyle kızını da yanına alarak kreşin yolunu tutar.

Devamını Oku…
30 Kasım 2017 - 5:48 'de eklendi ve 3532 kez görüntülendi.


Küçük kızını kreşe vermek için araştırma yapan anne aradığımı buldum düşüncesiyle kızını da yanına alarak kreşin yolunu tutar. kendisini karşılayıp bili vermeye çalışan sekretere önce müdürle görüşmek istediğini belirtir.

Müdürün odasına alınır, az bir zaman sonra kreşin sahibi ve müdürü odasına gelir, netice de karşısında ki hem müşteri hemde bir annedir, amaç onu rahatlatmak, güvenini kazanmak ve ikna etmektir, beklentiler ve sunulan hizmetler karşılıklı konuşulmaya başlar.

Genç anne üniversitedeki akademik kariyerinden bahsederek öğretim görevlisi olduğunu, şehre yeni geldiğini, öncelikli olarak kızının kreş sorununu çözüp göreve başlayacağını, kızının iki yaşında olduğunu, çocuk konusunda eğitim almamış bir bakıcıya kızını emanet edemeyeceğini, bilimselliğe verdiği önemi anlatır, bu konuda araştırma yaptığını en uygun burayı bulduğunu, kendi gözüyle de görmek istediğinden bahseder.

Müdür bey de kendisine hak vererek bilimsellik çok önemli der ve kreşi gezdirerek tek tek verdikleri hizmetleri göstermeyi teklif eder. Önce koridorda ki büyük panodaki çalışan öğretmenlere ait diploma ve çeşitli kurs bitirme belgeleriyle başlar.

Çocukların oyun ve çalışma salonunda ki malzeme ve oyuncak seçimindeki hassasiyetlerinden bahseder, uyku odasındaki temizlik ve düzeni gösterir, mutfağa geçerler,gıda konusundaki titizlik menü seçimi malzeme tedariği, malzeme kalitesi hepsini A’dan Z’ye anlatır, güvenlik odasında her bölümde olan kamera sistemini gösterir ve internet üzerinden her an çocuğunuzu görebilirsiniz der.

Genç annenin her halinden memnun olduğu bellidir. Tekrar müdürün odasına geçerler, müdür bey prosedür olarak gerekli evrakları ve sözleşmeyi imzalatır. Son olarak çocuk için gerekli özel ihtiyaçlar listesini anneye uzatır.

Teke tek listeyi inceleyen anne son maddeyi sesli bir şekilde okuyarak “annenin kullandığı tüysüz ince bir kazak yada hırka”, şaşırdığını belli ederek bunu anlamadığını söyler. Müdür bey kendinden gayet emin “evet efendim bu çok önemli, kullandığınız kazak yada hırka yelek gibi bir giyim eşyası”, anne “o da nereden çıktı ne alaka” der.

Aldığı cevap ise çok önemlidir “defalarca denenmiş ve tecrübeyle sabit, sizin deyiminizle bilimsel olarak ispatlanmış, uyurken bebeklerin üzerini onlarla örtüyoruz, anne kokusuyla, anne kucağında gibi çok daha rahat uyuyorlar…”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER