Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Kız evladı olmayan, evladım var der mi hiç? Genç çift mutlu bir şekilde evlenmişlerdir.

Devamını Oku…
22 Nisan 2018 - 0:56 'de eklendi ve 381 kez görüntülendi.


KIZ EVLADIN KIYMETİ; Kız evladı olmayan, evladım var der mi hiç? Genç çift mutlu bir şekilde evlenmişlerdir.

Evliliklerinin ertesi günü yani evlerindeki ilk günlerinde birlikte karar verip sözleşmişlerdir; Kapıya kim gelirse gelsin, açmayacaklar ve içeri almayacaklar. Kadın ve kocası kapıyı kimseye açmama konusunda karar verip anlaştılar.

Aslında kimse de gelmez diye düşünürlerken birden kapı çalar, İlk olarak o gün damadın anne ve babası evli çiftleri görmeye geldi, kapının hemen önünde bekliyorlardı.

Sessizce kapıya yaklaşıp onların geldiğini gördüler ve kadın ile kocası birbirlerine baktılar, adam kapıyı açmak istemişti ama eşi ile yaptığı anlaşma gereği kapıyı açmadı, böylece bir müddet kapıda bekleyen anne babası daha fazla beklemeyip gittiler.

Aynı gün içerisinde bir süre sonra, tekrar kapı çaldı, bu sefer de gelinin ailesi geldi. Eşler anlaşmaya rağmen birbirlerine baktılar.

Gelin gözyaşları içerisinde, bunu yapamam diye fısıldayıp kapıyı açtı. Ailesini içeri aldı, gözyaşlarını da onları görmenin heyecanı ve sevinci olarak açıkladı. Adam eşi hiçbir şey söylemedi ve bu konu bir daha hiç gündeme getirilip konuşulmadı.Aradan yıllar geçtikten sonra üç oğlan çocuğunun ardından dördüncü çocukları olarak bir kız dünyaya geldi. Baba yeni doğan kız çocuğu için büyük bir kutlama yapmayı planladı ve tüm tanıdıklarını davet etti.

Kadın ise eşindeki bu heyecan ve sevincine mutlu olsa da nedenini merak etmişti. Sonra o gece kocasına diğer üç çocuğa böyle bir kutlama yapmadığı halde neden bu sefer böylesine bir kutlama yapmak gereğini hissettiğini sorunca, eşi yıllar öncesinin tecrübesine dayanan çok anlamlı bir yanıt verdi: “çünkü yalnızca kızım bana kapıyı açacak…”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER