Hayret Türkiye

Kivi Diyeti ile Zayıflayabilirsiniz…

Kivinin diğer faydalarını biliyor musunuz?

Kivi Diyeti ile Zayıflayabilirsiniz…
02 Ocak 2018 - 19:33 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi.


Kivi diyeti ile zayıflama… Kivinin diğer faydalarını biliyor musunuz? Şayet  hızlı  zayıflamayı istiyorsanız bu diyet tamda  size göre. Zira kivi diyetiyle dört gün gibi kısa bir sürede iki kilo zayıflayabilirsiniz.

Kivi hazmı kolaylaştırır, metabolizma hızlandırır ve kabızlığı engeller. Bu özelliklerinden dolayı kilo vermek isteyenlerin tercihi oluyor. Kivi meyve olarak yenilmesiyle birlikte kozmetik ve tıp gibi alanlarda da kullanılan harika bir gıdadır.

Ayrı olarak  vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. C, E, B ve A vitamini deposudur. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici  etkisinin yanı sıra  kalsiyum, magnezyum, potasyum, demir ve fosfor barındırmasıyla çok faydalı bir meyvedir.

Cildimizi zararlı  toksinlerden arındırır ve selüliti azaltmada da etkili özelliğe sahiptir. Kivi diyeti sadece dört gün yapılmalıdır. 4 günden fazla yapmayın. Şayet tekrar yapmak istiyorsanız en az 4 gün ara vermelisiniz. Diyeti uyguladığınız  4 gün boyunca her öğünde kivi tüketilir.

Kivi Diyeti Menüsü: Kahvaltı: 1 kivi, 1 su bardağı yoğurt, 1 dilim ekmek, Ara Öğün: 1 kivi
Öğle: 1 kase sebze çorbası, Doyana kadar kivi, Ara Öğün: 1 kivi, Akşam: 1  kivi, 2  haşlanmış yumurta, 1 tabak sebze yemeği veya  tercihe göre 100 gram et.

Dikkat: Zayıflama vücudun dengesini bozan bir şeydir, bunun için gayet dikkatli ve yavaş bir şekilde zayıflamak gerekmektedir. Oldukça fazla kilosu olanlar da ara vererek zayıflamalıdır. Biraz kilo vermeli ve o verdiği kiloyu bir süre geri almamaya çalışmalıdır. Devamlı ve hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışmak sağlık açısından çok tehlikelidir.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER