Hayret Türkiye

O kişilerle aranıza en az 1.5 metre mesafe koyun!

Havaların soğumasıyla salgın boyutunda birçok insanı saran grip ve soğuk algınlığı sebebiyle birçok vatandaş hastalanıyor.

O kişilerle aranıza en az 1.5 metre mesafe koyun!
02 Kasım 2017 - 12:31 'de eklendi ve 899 kez görüntülendi.


Uzman doktorlar uyardı, bu kişilere dikkat edin ve aranıza mesafe koyun. Nezle ve gripten korunmak için aksıran, tıksıran ve burnunu çeken kişilerle aranıza biraz mesafe koymanızda fayda var. Mevsimsel gripten korunmak için önemli noktaları uzman doktorlar anlatıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda kış mevsiminde virüsler yayılmaya başladı. Bu virüslere karşı dikkatli olmanızda fayda var. Grip virüsleri, burun akıntısı ve tıkanıklığı, gözlerde yaşarma, halsizlik, kırgınlık ve hafif öksürük olarak kendini gösterir. Bazende yüksek ateş de görülebiliyor.

Bu virüslerden korunmanın en iyi yolu rahatsız kişilere çok fazla yaklaşmamaktır, uzmanlar belirtiyor. solunum yoluyla bulaşan bu hastalıklar 1.5 metre civarı bir alana yayılıyor ve 2 saat boyunca havada asılı kalıyor. Metal yüzeylerde ise 2 gün, kumaş dokularda da 8 ila 12 saat arasında yaşıyorlar. Ellerinizde ise 5 dakika kadar yaşarlar, bu süre içinde elinizi yıkamanız veya ağzınız, gözünüz gibi organlarınızdan uzak tutmanız gerekmekte. Daha detaylı bilgi ise videomuzda…

Prof.Dr. Elif Doyuk Kartal grip ve soğuk algınlığına yakalanan, hapşıran aksırıp tıksıran insanlardan uzak durulması gerektiğini söyledi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Prof.Dr. Elif Doyuk Kartal, griple alakalı birçok bilgi verdi. Videoyu izleyerek bilgilerin tamamına ulaşabilirsiniz..Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER