Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Kasap dükkanının kapısı açık, içeride birkaç müşteri siparişlerinin hazırlanmasını beklemektedir,

Devamını Oku…
29 Ocak 2018 - 12:49 'de eklendi ve 6379 kez görüntülendi.


Kasap dükkanının kapısı açık, içeride birkaç müşteri siparişlerinin hazırlanmasını beklemektedir, o sırada içeri ağzında bir torbayla kocaman sevimli bir köpek girer, et reyonunun önüne oturur, boynunda tasması ışıl ışıl parlayan bakımlı tüyleriyle sahipli cins bir köpek olduğu her halinden bellidir.

Kasap ve kalfası sipariş hazırlarken köpeği farketmezler. Müşterilerden bir tanesi kasaba seslenerek müşteri geldi et alacak galiba deyince kasap dönüp bakar. Köpeği tanıyan kasap et reyonunun arkasından seslenip;

“Hoşgeldin kıyma mı, et mi?” diye sorar. Köpek bir kez “hav” deyince, bu sefer ” bir kilo mu olsun?” der kasap, tekrar bir kez “hav” sesi duyulur.

Kasap bir kg kıyma çeker tezgahın önüne gelir, kıymayı torbaya koyup içindeki parasını alırken diğer müşterisine dönerek,” devamlı müşterim bir hav kıyma iki hav kuşbaşı” deyince herkes şaşkınlığını gizleyemez, hayranlıkla köpeği izlerler.

Diğer bir müşteri de “Allah Allah ömrümde böyle şey görmedim,kim eğitmişse elini öpmek lazım, kim bunun sahibi merak ettim” der ve kasaba birazdan dönüp siparişlerini alacağını söyleyip, köpeği takip etmeye başlar.

İki sokak ötede müstakil bir evin önüne gelen köpek ağzında kıyma olan torbayla beraber, patileriyle kapıya vurmaya başlar. Az sonra kapı açılır.

Kapıyı açan adam köpeğe tatlı bir şekilde kızarak “Benim aptal köpeğim, ne zaman akıllanacaksın sen” derken, olayı hayret ve şaşkınlıkla izleyen diğer adam köpeğin sahibine çıkışır, ” ne yapıyorsun sen, ne aptalı ya, ben hayatımda bu kadar akıllı bir köpek görmedim” deyince, Köpeğin sahibi “Akıllı mı?

Bu gün üç oldu, sabah büfeye gönderdim gazete almaya, öğlen markete gönderdim ekmek almaya, şimdi kasaba gönderdim kıyma almaya, her seferinde evin anahtarını almayı unuttu.”

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER