Hayret Türkiye

Karabiberi Suya Atın ve Kaynatın! Sonra da…

Karabiberi Suda Kaynatın, Buharında 15 Dakika Durun! İşte Sonuç!

Karabiberi Suya Atın ve Kaynatın! Sonra da…
30 Kasım 2017 - 9:08 'de eklendi ve 517 kez görüntülendi.


Bu tarifi daha önce duymuş muydunuz, eğer duymadıysanız mutlaka denemelisiniz, öyle bir faydalası var ki… Karabiberi suda kaynatın, buharında 15 dakika durun! işte sonuç!  Karabiberin bu faydasını biliyor muydunuz?

Astım ve boğmaca gibi rahatsızlıklara karşı, karabiberi suya atın ve kaynatın. Bu buharı 10-15 dakika kadar teneffüs ettiğinizde faydasını göreceğiniz belirtilmektedir. Ayrıca Boğazınızda ağrı, astım, boğmaca veya tıkanma gibi bir sorun hissettiğinizde, burnunuzda gribe benzer bir tıkanma olduğunda da deneyebilirsiniz. Fakat UNUTMAYIN bu bir tedavi değildir, sadece rahatlatma amacıyla deneyebilirsiniz. Zaten doktora başvurdunuz ve ilacınızı aldınız fakat doğal olarak ne yapabilirim diye merak ediyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Karabiberin diğer faydaları için okumaya devam edin.

Nerede ise her hastalığa etkisi bulunan karabiber çok faydalı bir besin kaynağıdır. Faydaları saymakla bitmez… Bu besin mutlaka tüketilmesi gereken bir şifa kaynağıdır. Karabiberin faydalarından biraz bahsedelim…

Karabiberin  vücudumuza faydaları:  Kararbiber besinin vücudumuzdaki birçok rahatsızlığa karşı etkide bulunduğu belirtilmektedir. Bunlarına arasında akne, anemi, astım, şişkinlik, damar sertliği, tansiyon hastalıkları, çıban, kanser, kalp ve damar hastalıkları, kolik, soğuk algınlığı, öksürük, kabızlık, diş rahatsızlıkları vardır.

Ayrıca ishal için rahatlama sağlamakta ve kulak ağrısı için tavsiye edilmektedir. Kulak ağrısı, göz problemleri, ateş, gaz, kangren, hazımsızlık, enfeksiyonlar, basur, mide ekşimesi, kalp hastalığı, fıtık, ses kısıklığı, iktidarsızlık, hazımsızlık, böcek ısırıkları, eklem ağrısı, böbrek enfeksiyonları, karaciğer sorunları, burun tıkanıklığı, şişmanlık, balgam, irin akması, romatizma, solunum bozuklukları, sinüs tıkanıklığı, sinüzit, kanser, boğaz ağrısı, diş ağrısı, diş çürümesi, boğmaca, su tutma ve ayrıca cilt rahatsızlıklarında da oldukça etkili bir şifa kaynağı. Neredeyse vücudumuzda biz rahatsızlık veren her şeye etkisi olduğu mutlaka tüketmeniz gerektiği belirtilen besinlerdendir.

Karabiber balla kullanıldığında mukoza rahatsızlıkları ve boğaz ağrılarına oldukça etkilidir. Zerdeçal ile beraber kullanıldığında  karabiber sigara bırakmada oldukça kuvvetli bir anti kanser özelliği gösterdiği belirtilmektedir. Eğer imkanınız varsa evde kendinizin çekip hazırladığınız karabiber marketten alınan bibere oranla daha etkili ve faydalıdır.

Yemeklere tat vermesi için kullanılan karabiber ayrıca sindirimi kolaylaştırmakta ve sağlığınız açısından da yarar sağlamaktadır. Hastalıklara karşı dirence destek vermekte ve vücudunuzu güçlendirmektedir.

Ev yapımı toz tazeliğini 3 kadar kadar koruyabilmektedir. Bunun için evde hazırladığınız tozu 3 ay içerisinde bitirmez iseniz tekrar hazırlamanızda fayda bulunmaktadır. Bazı bünyelerde karabiber alerjisi olabilmekte, eğer böyle bir alerjiniz varsa dikkat etmelisiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER