Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Kanseri engellediği büyük araştırmalar sonucu kanıtlanmış olan 9 yiyecek

Devamını Oku…
25 Ocak 2018 - 3:55 'de eklendi ve 5754 kez görüntülendi.


Kanseri engellediği büyük araştırmalar sonucu kanıtlanmış olan 9 yiyecek

1-Tatlı su yosunları ile yeşil mavi algler / Güney Kore bilim insanlarının araştırmaları sonucu buldukları bilgilere göre tatlı su yosunlarının içinde bulunan karotenoidin kanser hastalığına karşı önlem almakta oldukça etkili olduğu ispatlandı. Mavi ve yeşil algler de içeriğindeki B,E,K ve beta karoten yönünden zengin oldukları için kanser hastalığını önlemede çok etkilidirler.

Vücutta var olan ağır metallerin atılmasında da büyük etkiye sahiptirler. Aktarlarda toz halinde satılır. İyice araştırıp hap şeklindeki bitkisel ilaçlardan da kullanabilirsiniz. Güvelinir kaynaklı olmasına dikkat edin tabi ki.

2.Mantarlar (tedavi özelliği olanlar, dikkat) Mantar yazdı diye de bulduğunuz mantarı pişirip yemeyin tabi ki 🙂 mantarlar yaklaşık beş bin yıldan beridir hem yiyecek hem de hastalıkları tedavi etme amacıyla kullanılmıştır.

Çeşitli virüslere ve kanser hastalığına karşı etkileri bilinmektedir. Kanser tedavisinde tavsiye edilen mantar çeşidi olan “corolus versicolour” (çok renkli mantar türü) çok ayrı renklerde ve şekillerde olmak üzere doğamızda çok sayıda bulunur. İçeriğindeki polisakkarit-k vesilesiyle kanser hastalığı riskini oldukça fazla azaltır.

3.Zerdeçal- Araştırmalara göre zerdeçal oldukça etkili bir antioksidan ve enfeksiyon giderici özelliği taşır. Çay şeklinde tüketebilirsiniz.

4.Turpgiller – Hücrelerimizdeki DNA hasarını önlemeye yardımcı olan bu yiyecekler kanseri engelleme bakımından oldukça önemli bir role sahiptirler. Çok sayıda vitamin, mineral, besin ve glukozinolat gibi çok önemli kimyasallar içeren turpgiller denilen brokoli, karnabahar, lahaba gibi yiyeceklerin sık sık yenmesi kanseri engellemede çok etkilidir.

5.Denizde Yetişen Bitkiler – Deniz bitkileri magnezyum, demir, kalsiyum ve iyot bakımından oldukça zengin mineraller içerir ve bu sebeple başta kolon kanseri olmak üzere birçok kanser hastalığının riskini azaltır.

6.Yeşilçay – Kulağa garip gelebilir ama yeşilçayın düzenli bir şekilde hayatınızda olması, kansere sebep olabilen bazı kimyasal süreçleri önler. Yeşilçayı demleyip tüketebilirsiniz.

7.Domates – İçeriğinde bulunan likopen ve karoten vesilesiyle kanserle mücadelede etkili bir yiyecektir. Ayrıca koroner kalp hastalıklarını önlemekte de oldukça etkilidir.

8.Üzüm – Kırmızı üzümün içeriğinde olan özel bir antioksidan, bağırsaklardaki hücrellerin normal dışı gelişmesine sebep olan siklooksijenaz-2 bileşiğinin etkisini ortadan kaldırma özelliğine sahiptir.

9.Sarımsak – Mide ve kolon kanserlerine karşı korumada etkili olduğu birçok araştırmalar ile tespit edilmiştir. İçeriğinde oldukça antioksidan bulunur. Ayrıca çiğ olarak ve az pişmiş olarak da tüketilmesi, kalp damar ve kanser hastalıklarının oluşmasında oldukça önleyici olduğu biliniyor.

Elbette şifa Allah’tan. Herkese sağlıklı günler dileriz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER