Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Kamu avukatı Williams devlet tarafından atandığı davalara bakmaktadır.

Devamını Oku…
12 Ocak 2018 - 6:17 'de eklendi ve 3872 kez görüntülendi.


Kamu avukatı Williams devlet tarafından atandığı davalara bakmaktadır. En son almış olduğu davaile ilgili olarak tüm araştırmaları yapmış polis kayıtları kanıtlar ifadeler şahitler incelemeler derken dava günü gelip çatmıştır.

Hakim salona girer herkes ayağa kalkar, yerine geçip herkese oturmaları için işaret ederek dava dosyasını eline alıp, şöyle bir göz attıktan sonra tokmağını vurup ilk duruşmayı başlatır. Davalının avukatı Williams hemen söz alıp bu davada şahitlik etmesi için tanık koltuğuna yaşlı bir teyzeyi çağırır.

Yaşlı kadın yavaş yavaş gelip tanık koltuğuna geçer ve görevli gelir yanına, yeminini ettirir, sonra kadın yerine oturur ve davalının avukatı kadına yaklaşır; “Bayan Jones, beni tanıyor musunuz?” Yaşlı başını kaldırıp avukatın yüzüne bakarak cevap verir: “Ah evet bay Williams, elbette, sizi çocukluğunuzdan beri tanıyorum.

Siz taa o zamanlar bile aileniz için tam bir baş belasıydınız. Sürekli yalan söylüyorsunuz, karınızı komşunuzla aldattığınızı karınız hariç herkes biliyor. Menfaatiniz için en yakınım dediğiniz insanların arkasından konuşuyorsunuz. 2 dolar fazla kazanmak için herkesi satarsınız.” Davalının avukatı Williams başta olmak üzere bütün salon şok olur.

Adam ne yapacağını bilemez bir halde kadına tekrar sorar: “Peki bayan Jones, ya karşı tarafın avukatını tanıyor musunuz?” Kadın yine cevaplar: “Elbette tanıyorum tanımazmıyım. Çocukluğunda ona uzun bir süre dadılık yapmıştım.

Daha çocukluktan tembelin tekiydi, hâlâda öyle. Ödlek ve alkolik adamın tekidir. Etrafında bir tek dostu yoktur ve herkes onun hala geceleri altına kaçırdığını söylüyor.” Yine mahkemedeki herkes şokta. Bütün salonu bir uğultu kaplar.Hakim kürsüye tak tak tak vurup herkesi susturur ve her iki tarafın avukatını da kürsüye çağırır. İkisine de eğilmelerini söylerek kulaklarına fısıldar; “Eğer bu kadına beni tanıyıp tanımadığını sorarsanız ikinizi de harcarım.”

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Lütfen 1 kez paylaşın… Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER