Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’ndan kalp ve damar sağlığını oldukça iyi yönde etkileyecek olan limon maydanoz sarımsak üçlüsünün bir kürünü tavsiye ediyor.

Devamını Oku…
29 Ocak 2018 - 5:15 'de eklendi ve 2137 kez görüntülendi.


Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’ndan kalp ve damar sağlığını oldukça iyi yönde etkileyecek olan limon maydanoz sarımsak üçlüsünün bir kürünü tavsiye ediyor.

Kalp ve damar sağlığı en dikkat etmemiz gereken konulardan biridir. Kalp damar sağlığının bozulması vücudumuzun hayati fonksiyonlarının yolunda gitmemesinde en büyük etkendir. Hücrelerimize oksijen ile besin taşıyan bu sistemin oldukça sağlıklı olması, daha sağlıklı bir hayat yaşamamızı sağlar.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Hoca’nın önerdiği mardanoz-limon-sarımsak kürü ile kalp damar sağlığımızı koruma altına alabiliriz. Kalp damar sağlığımızın bozulmasındaki en büyük etkenler, sigara-beslenmede bozukluk- aşırı stres-obezite ve genetiktir.

Gelelim tarife:
Gerekli malzemeler: 10-12 dal taze maydanoz (taze olmalıdır) Bir diş sarımsak, iki yemek kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu, yarım su bardağı saf su.
Hazırlanışı çok pratik! Temizlediğiniz maydanozları mutfak robotuna koyun, üstüne limn suyunu ekleyin, sarımsağı da bıçakla ufalttıktan sonra robotun içine koyun. Ve son aşama yarım su bardağı suyu da ekleyin ve mutfak rotobundan geçirin. Bu kürü kahvaltıdan 20 dakika veya yarım saat evvvel tüketin.

Dikkat! Bu kürü dokuz gün uygulayın! Bu kürü hazırlarken günlük taze olarak hazırlayın, ilk üç gün sarımsaklı, sonraki üç gün sarımsaksız ve daha sonraki son üç günde de sarımsaklı olarak hazırlayın o şekilde tüketin. Sonra tekrar 3 gün veya bir hafta ara verip aynı şekilde kürü uygulayabilirsiniz.

Hali hazırda başka hastalığınız veya bu yiyeceklerden birine karşı vücudunuzun verdiği herhangi bir tepkime (alerji vs) varsa doktorunuza sormadan uygulamayın. Düşük tansiyonu olanlar da dikkatli tüketsin limonun tansiyon düşürme özelliği mevcuttur.

Peki bu kürün faydaları nelerdir? Kalp damarlarının içinde yağ oluşmasını önler. Damarlarda oluşabilecek plakları önler.Kalp damarlarını açar, tıkanıklık varsa tedavi eder. Ve kan dolaşımını güçlendirir inşallah. Sağlıklı günler dileriz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER