Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Kahveden ziyade kahveyle beraber kullanılan ya da hazır paketlenerek tüketime sunulan yan ürünler sağlık açısından zararlı maddeler içermekte…

Devamını Oku…
14 Mart 2018 - 15:13 'de eklendi ve 2554 kez görüntülendi.


Kahveden ziyade kahveyle beraber kullanılan ya da hazır paketlenerek tüketime sunulan yan ürünler sağlık açısından zararlı maddeler içermekte ve bu yan ürünlerden doğal olmayanların tamamen zararlı oldukları bilinmesi gerekmektedir.

Kahveyle beraber, süt, kahve kreması, kahve beyazlatıcısı kullanılmaktdır, ancak bunlardan süt dışındakilerin insan vücudu için tehlikeli maddeler içermektedir.

Kahveyle beraber tüketime sunulan yan ürünler olan kahve kremaları ve beyazlatıcılarda, sütle “uzaktan yakından ilgisi olmayan” katkı maddeleri bulunmaktadır.

Kahve tüketiminde kullanılan yan ürünlerdeki katkı maddeleri arasında, maltodekstrin, glikoz şurubu, melamin, soya proteinleri, laktoz ve gluten, sodyum kazeinat ve asit düzenleyici tuzlar ve tam hidrojenize pamuk ve palm yağı gibi maddeleri vardır.

Bu katkı maddeleri ile süte yakın tadın yakalanmaya çalışıldığı ürünler elde edilmektedir. Katkı maddelerinin bağışıklık sistemi ve obeziteyle ilişkili gen dokusuna zararlı etkileri olduğu, alerji yaptığı, kansere yol açtığı, yönünde araştırmalar yapılıyor.

Ayrıca kahve kandaki kalsiyumun idrar yoluyla dışarı atılmasına neden olduğu için,30 yaşı geçtikten sonra özellikle de kadınlarda kemik erimesini hızlandırır. İçerisinde kalsiyum bulunan süt ile beraber kahve tüketilirse bu denge biraz olsun sağlanmış olur.

Vücuda faydalı minerallerin dışarı atılmasının azaltılması ileri yaş gurubu insanlar için daha çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Gıdaların içerisindeki kalsiyumun sindirim esnasında yarısı alınır. Yaş ilerledikçe bu kalsiyum alma oranı üçte bire düşer.

Vücuttaki mineral oranını düşürmemek için çay ve kahve gibi içeceklerin oranlı olarak alınması gerekir. Cola türü asitli ve yüksek oranlı şeker ihtiva eden içeceklerin tüketilmemesi gerekir.

Eğer ki kahveden vazgeçemiorsanız, krema ya da beyazlatıcı gibi doğal olmayan yan ürünler yerine, mutlaka sütle içilmelidir. Acıyı azaltmak için kahve oranı düşürülüp su oranı arttırılabilir. Sevdiklerinizle, sevdikleriniz için paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER