Hayret Türkiye

Kadın ne kadar uyursa uyusun…

Kadın Ne Kadar Uyursa Uyusun Sürekli Yorgun Hissediyordu Meğer Hastalığı Boğazında Gizliymiş…

Kadın ne kadar uyursa uyusun…
01 Aralık 2017 - 12:41 'de eklendi ve 6657 kez görüntülendi.


Kadın ne kadar uyursa uyusun sürekli yorgun hissediyordu! Meğer hastalığı boğazında gizliymiş…
Bakın bu hastalığa hangi doğal besinler şifa kaynağı oluyor…

Guatır, çoğunlukla  Türkiye’de sık olarak  rastlanan hastalıklar arasında bulunmakta. Bu rahatsızlık tiroid bezlerinin çalışmamasından kaynaklanan   bir hormon hastalığıdır.

Troid  bezlerinin yetersiz çalışmasından ortaya çıkan tiorid yetersizliği, zamanla  guatra dönüşerek metabolizmanın yavaş çalışmasından dolayı kanser riskinin armasıyla birlikte  diğer başka riskleri de beraberinde getiren bir rahatsızlıktır.

Başka rahatsızlıklarda  da olduğu gibi guatır rahatsızlığınında  doktor kontrolü ve gözetimi oldukça önemlidir. Ayrıca guatır rahatsızlığı  için doğal ve bitkisel yöntemlerden de yararlanılabilir. İşte o şifalı bitkiler…

Guatra İyi Gelen Şifalı Bitkiler: Maydanoz: Çoğunlukla yemeklerimizde ve en çok fa çorbalarda kullandığımız  maydanoz vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan maydanozun  daha birçok özellikleri vardır.

Kalsium, A vitamini, C vitamini, potasyum ve demirden oldukça zengin olan  bu bitki özellikle guatır hastalarının faydalanabileceği şifalı bitkilerden birisidir. Maydanozun içeriğindeki antioksidan ile vücutta doku yenilenmesi ile rahatsızlık  sürecinin önlenmesine yardımcı olur.Ay Çekirdeği: Tiroid bezinin dengeli ve düzenli bir şekilde çalışması  için selenyum ve çinko beden  için gereklidir. Bu iki önemli  mineraller de ay çiçeğinde mevcuttur.  Ay çekirdeği  çinko ve selenyum barındırdığı  için guatr hastalığına faydalıdır.

Sarımsak:  Sarımsağın yemeklere  verdiği aroma haricinde  insan vücudu için sayılamayacak kadar da çok faydası bulunmakta. Bu sebeple de sarımsağı yemeklere mutlaka konulması gereken bir gıdadır. Guatır hastalığında  ise bu şifalı besinin  tiroid bezi büyümesi ile boğazda oluşan şişliğin giderilmesinde  oldukça etkili olduğu bilinmekte.

Zeytinyağı: Omega -3 yağlarından oldukça  zengin olan ve savunma  sistemini güçlendiren  bu yağlar enfeksiyonu azaltarak en aza indirilmesiyle birlikte  guatr hastalığına faydalı olan  E vitamini bulunduran  zeytinyağı guatr hastalığı  olan kişiler için  yemeklerinde kullanmaları gereken  yağdır.

Deniz Yosun: İnsanlarda oluşan  guatr şayet iyot yetersizliğinden  kaynaklanıyorsa, bundan dolayı iyot zengin olan deniz yosunu gibi bitkiler tiroid bezinin düzgün bir biçimde çalışarak guatr hastalığını önler ve metabolizmayı hızlandırıcı özelliklerinden dolayı  deniz yosunu selülit ve obezite de başarıyla uygulanmaktadır.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER