Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hikâyede anlatılan efsaneye göre bir kadın,

Devamını Oku…
08 Ocak 2018 - 7:48 'de eklendi ve 2923 kez görüntülendi.


Hikâyede anlatılan efsaneye göre bir kadın, birgün kucağındaki çocuğu ile birlikte bir mağaranın önünden geçerken içeriden gelen bir ses gelir.

Duyduğu bu ses ona, “içeri gir ve gördüğün hazinelerden ne istersen ne kadar istersen al, ama en önemli olanı unutma. Sen çıktıktan sonra kapının bir daha asla açılmayacağını da aklından çıkarma. Bu fırsatı kaçırma, ama yine de en önemli şeyi unutma” diyordu.

Kadın mağaraya girer ve büyük bir servetle karşılaşır. Etrafındaki altın ve mücevherleri görünce adeta büyülenir ve çocuğunu yere bırakarak hemen büyük bir hırsla değerli mücevherleri toplamaya başlar.

Bu sırada o esrarengiz ses yine duyulur, “Az bir vaktin var” demektedir. Kadın telaş ve heyecanla toplamış olduğu kıymetli taşlar ve altınlarla birlikte mağaranın dışına koşar ve kapı kendiliğinden kapanır.

O anda çocuğunu içeride unutmuş olduğunun fark eder, ama iş işten geçmiş ve kapı bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Zenginlik uzun sürmez, ama pişmanlık hep devam eder.
Aynı şey çoğu zaman bizim başımıza da gelir.

Bu dünyada yaklaşık 70 80 yıllık ömrümüz vardır.Er yada geç öleceğimizi biliriz ve bu sanki.“Sakın en önemli şeyi unutma.” der gibidir. Önemli olanlar manevi değerlerlerimiz, inancımız, ailemiz, gönül dostlarımız ve hayatımızı nerede nasıl harcadığımızdır.Ancak kazanç hırsı, zenginlik, maddiyat bizi öylesine büyüler ki, bir de bakmışsınız sevginin yerini riyakârlık, samimiyetin yerini iki yüzlülük, alçak gönüllülüğün yerini hırs almış ve en önemli şeylerimizi bir köşede bırakmışız.

Böylece zamanımızı bu tür şeylerle tüketir ve en önemli olan şeyi “Ruhun hazinesini“ bir köşede unuturuz. Asla aklımızdan çıkarmamamız gerekir ki bu dünyadaki yaşam çok çabuk geçer ve ölüm beklenmedik bir zamanda bizi yakalar.

Ve hayat kapısı bize ebediyen kapanmış olduğundan son pişmanlıkta bir fayda vermez. Çünkü en önemli şeyleri unutmuş durumdayızdır. Ve hayatın kapısı bizim için ebediyen kapanmış olacağından son pişmanlık bir fayda vermez. Çünkü biz en önemli şeyleri unutmuş durumdayızdır.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER