Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İzmir’den Afyon istikametine gidecek olan posta treni Alsancak Tren istasyonundan saat 18:00′ de her zamanki gibi hareket eder.

Devamını Oku…
14 Ocak 2018 - 14:35 'de eklendi ve 3717 kez görüntülendi.


İzmir’den Afyon istikametine gidecek olan posta treni Alsancak Tren istasyonundan saat 18:00′ de her zamanki gibi hareket eder.

Bazen rötarlı olsa da bu gün tam vaktinde yükü yolcularıyla yola çıkmıştır. Eski usül kömürlü lokomotiftir bu tren , 2’si yolcu vagonu gerisi yük vagonu, uzun mu uzun, normal mazotlu trenlerin 2 saatte gittiği yolu bu 4 saatte gider ama neticede gider.

Aslında çok yavaş olduğundan değil istasyonlarda vagon bırakmak yada yük indirmek için beklediğinden geç gider. Hele vagon bırakacağı zaman bir ileri bir geri , hah tamam gidiyoruz dersiniz, durur tekrar geri gider.

Amma bir de hızını aldımı sorma gâri. Pencereden başınızı çıkardığınızda bacasından çıkan isi, kömür tanecikleri yüzünüze vurur. Eğer nostalji yaşamak istiyorsanız birde vaktiniz varsa hâla geç kalmış sayılmazsınız, üstelikte çok ucuz.

Neyse trenimiz tam vaktinde yola çıkmış, Şirinyer, Gaziemir istasyonları derken kondüktörde bilet kontrollerini yapmaktadır. İstasyonlara gelince de bağırarak inecek kalmasın diye yolcuları uyarmaktadır. Görevine devam ederken yaşlı bir teyze koluna dokunarak,Ege şivesiyle ” Selçuk’a gelince bene haber et yavrum, unutma” der.

Gecenin ilerleyen saatlerinde kondüktör Selçuk’u geçer geçmez yaşlı teyzenin Selçuk’a gelince haber ver dediği aklına gelir, hemen koşarak gidip makiniste haber verir. Bu arada tren Çamlık’a doğru yavaş yavaş rampaya sarmaya da başlamıştır.Makinist de saat olmuş dokuz buçuk gecenin bu saatinde teyzeyi buralarda indiremeyeceğimize göre, geri geri gideceğiz, soran olursa “makas değiştiriyoruz, istasyona aradan vagon bırakacağız” deriz der. Bir yarım saat geri geri giderek Selçuk’a gelinir ve kondüktör gidip teyzeye haber verir “Hadi teyze Selçuk’a geldik” diye. Teyzem “Sağol yavrıııııııııım” der ve çantasını açıp kutusundan bir ilaç çıkarır ve içer.

Eğer beğendiyseniz 1 kez paylaşmayı unutmayın. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER