Hayret Türkiye

İşte Damar Temizleyen Besinler…

Bitkisel Damar Temizleme… 

İşte Damar Temizleyen Besinler…
17 Aralık 2017 - 19:54 'de eklendi ve 492 kez görüntülendi.


Bitkisel damar temizleme… Damar temizleyen besinler.. Bakın hangi besinler faydalıymış…

Kalp rahatsızlıkları  gün geçtikçe sağlığımızı çok daha fazla tehdit etmeye başlıyor. Dengesiz ve düzensiz beslenme sonucunda  tıkanan damarlar ölüm risklerini de artırıyor.

Acai üzümü, Özellikle kolesterolü düşüren acai gıdası kan akışını dengelemesi nedeniyle kalp için oldukça  faydalı bir meyvedir.

Tarçın, Antioksidan bakımından oldukça yüksek olan tarçın, kandaki şekerin azalmasını  sağlayarak damarlar için oldukça faydalı bir hale geliyor. Günde 1 çay kaşığı tarçının kandaki yağ oranını yüzde 26 oranında düşürdüğü söylenmektedir.

Yeşil çay, damarlarda hasara yol açan  oksidatif stresi hafifletir ve damarların arınmasını  sağlar. İçeriğindeki  antioksidanlar kolesterolü azaltır ve kalbi korur.

Zeytinyağı, Akdeniz ülkelerinde kalp hastalıklarının görülme oranının daha düşük olması zeytinyağı kullanılmaktan kaynaklanmaktadır. İçindeki antioksidanlardan dolayı kanseri önler  ve tansiyonu düşürür.Zerdeçal, damarların arındırılmasında  en yararlı  baharatlardan biridir. Bununla birlikte damar sertliğini önler ve yağ depolanmasını engeller.

Brokoli, K vitamini ile lif açısından oldukça  zengin olan brokoli, kolesterolü ve tansiyonu düşürür. K vitamini damarlardaki kalsiyumu da dengeler.

Badem, E vitamini, çözünebilen lif tekli doymamış yağlar açısından oldukça zengin badem, içinde bulunan antioksidanlardan dolayı  damarlardaki zararı engeller.

Yulaf, kolesterolü düşürerek damarların arınmasına  yardımcı olur. Öğünlerinizde yulafı tüketmenizi öneririz. Kuşkonmaz, damarlardaki baskıyı düşürerek kan akışını hızlandırır.

Ayrıca damar tıkanıklığı ve enflamasyona da faydalıdır. Nar, İçeriğindeki  antioksidanlar sayesinde nar, kan akışını yükseltir ve damarların tıkanmasını önler.

Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.

Ayrıca unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Okuduğunuz ve faydalandığınız bütün bilgileri sevdiklerinizle paylaşın.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın… Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER