Hayret Türkiye

İşsiz Kaldığı İçin Karısı Tarafından Terk Edildi Fakat Sonra…

Çok Zengin Oldu ve eski Karısına Öyle Bir İnsanlık Dersi Verdi Ki…

İşsiz Kaldığı İçin Karısı Tarafından Terk Edildi Fakat Sonra…
12 Aralık 2017 - 17:39 'de eklendi ve 4045 kez görüntülendi.


Bir zamanlar “beş parasızsın, işin yok” diye terk ettiği eski eşinin, hem yeni eşine, hem de bebeğini kurtarması, çocuğun sağlığına kavuşturmasından çok etkilenen Eylem Ş., Sedat K.’ya geri dönmeyi ister,

fakat Sedat K., çok sevdiği, ve onun için bunca fedakarlık yaptığı eski eşini reddetmiş… Sedat K., eski eşine “eşinle ve çocuğunla mutlu ol, yuvana sahip çık” diyerek tekrardan birleşmeyi reddetti.

Allah her şeyin hayırlısını nasip etsin… Eski eşine insanlık dersi verdi. İzmir’de yaşayan Sedat K.’nın eski eşiyle yaşadıkları, eski Türk filmlerine taş çıkartır cinsten.

5 sene önce büyük mutlulukla evlenen Sedat K. ve E.Ş., evlendikten bir kaç ay sonra Sedat K., işsiz kalmasından dolayı geçim sıkıntısı çekmeye başladılar. Yaşadıkları bu sıkıntıya katlanamayan E.Ş., Sedat K.’dan boşanmaya karar vermiş.

Ah Müjgan ah filmini pek çoğumuz hatırlarız: Bir manav çırağı olan Sadri Alışık (Hüsnü) ve mahallenin en güzel kızı Esen Püsküllü (Müjgan), birbirlerine aşıklardır. Fakat paraya düşkün annesi, Hüsnü’nün fakir olması nedeniyle kızının onunla evlenmesine izin vermez. Müjgan da çalıştığı fabrikada zengin bir adamla evlenmeye karar verir, çünkü Müjgan’ın da gözü yükseklerdeydi.

Sedat K., ve eski eşinin yaşadıkları da akıllara bu sinemayı getiriyor. Sedat K. bir işe gireceğini söyleyip, boşanmayı isteyen karısı kararından vazgeçmiş fakat Sedat K. sözünü tutamayınca “Beş parasız adamdan koca olmaz” diyerek, eşini terk etmiş. Eski karısının başka biriyle ilişki yaşadığını öğrenince 4 sene önce eşinden boşanmış.Birkaç yılın ardından, Sedat K., arkadaşı ile ortak olduğu tekstil işinde başarıyı yakalamış ve eski karısını bulmak istemiş. Maddi durumunu düzeltince eski eşini Eylem Ş.’’ye ulaşmak için arkadaşlarıyla görüşmüş, bundan bir sonuç elde edemeyince eski eşinin annesine ulaşmış. Eylem Ş.’ye ulaşmak için eski eşinin annesini arayan Sedat K., 15 aylık bebeği olduğunu duyunca yıkılmış.

Bebeğin lösemi hastası olduğunu ve maddi zorluklar nedeniyle tedavi ettirilemediğini de öğrenen Sedat K., yaşadığı acıyı bastırıp bebeğin tedavi olması için bütün masrafı karşılamaya karar vermiş.

Sedat K., bebeği tedavi olması için Kanada’ya göndermiş. Öz babası S.Y. ile birlikte Kanada’ya giden çocuk, burada ilik nakli olup 2 ayda sağlığına kavuşmuş. 130 bin lira tutan tedavi masrafları da Sedat K. ödemiş. Sedat K.’nın insanlık dersi bununla da bitmiyor!

Eylem Ş.’nin imam nikahlı kocası S.Y.’ye ruhsatsız silah taşımaktan 6 bin TL cezaya çarptırılmış, bu cezanın ödenmemesi halinde hapse gireceğini öğreniyor. Tekrar eski kayınvalidesi aracılığıyla cezayı ödeyip, eski eşinin imam nikahlı kocası S.Y.’yi hapse girmekten kurtarıyor. Bütün bu olaylardan sonra, eski eşi Sedat K.’ya geri dönmek istiyor.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER