Hayret Türkiye

Bu İşlerde Çalışanlara Kötü Haber!

İşsiz Kalacaklar!

Bu İşlerde Çalışanlara Kötü Haber!
13 Ocak 2018 - 9:01 'de eklendi ve 6405 kez görüntülendi.


İşsiz kalacaklar! Bu işlerde çalışanlara çok kötü haber! Gelecekte bu işlerde artık insanların çalışamayacağı düşünülüyor…

Bu işlerde çalışanlar hemen değil fakat yakın gelecekte yani fazla da uzun olmayan bir süre sonra işlerini kaybedecekler. Yerlerine ise bakın kimler veya neler geliyor…

Teknolojinin ilerlemesi  ve dijital dünyada birçok yerde karşılık bulması şüphesiz çok sayıda insanın hayatında değişikliğe yol açtı. Hayatı kolaylaştıran teknolojik ürünler bir kısmımızın hayatını olumsuz yönde etkileyecek gibi görünüyor.

ABD ‘Bureau of Labor Statistics’ (İşçi İstatistik Bürosu) madalyonun diğer tarafını inceledi ve ilerleyen teknolojinin yüzünden kaybolmaya yüz tutan o meslekleri açıkladı.

Medyada da oldukça yaygınlaşan  teknolojinin yer aldığı  rapora göre, bu  gazete, dergi gibi iletişim kaynaklarının  satışının  azalmasına  ve bu sektörün baskı bölümlerinde bulunan  işsizliğin yükselmesine neden  oluyor.

Balıkçılık sektöründe  uygulanan tekniklerin insan  gücünden makinaya dönüştüğünü  açıklayan  rapor, bu alanın  önümüzde bulunan  senelerde en az  yüzde 5 küçüleceğini anlatıyor. Makinaların hayatımızda yerinin  artmasından olumsuz  şekilde etkilenecek diğer bir  meslek grubu da enerji üretim ve dağıtım alanında  çalışan kişiler .teknolojik alet kullanımındaki bu artış seyahat acentalarını da zarara sokacak. Zaman ilerledikçe insanların tatil programlarını kendilerinin yaptığını vurgulayan rapor, bu sektörde çalışanların yaklaşık yüzde 12’sinin işlerinin kaybetmesi tahmin ediliyor.

Sosyal medya uygulamalarının kullanıcıları bağımlı hale getirdiğini belirten rapor, her geçen sene posta hizmetlerinin kullanımının azaldığı için  iş kayıplarına neden olacağı düşünülüyor.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER