Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İsa aleyhisselam bir ağacın altında dua eden birini gördü. Dikkatlice baktığında adamın ayakları yürümeyen bir kötürüm olduğunu anladı.

Devamını Oku…
28 Kasım 2017 - 1:58 'de eklendi ve 1512 kez görüntülendi.


Îsâ Aleyhisselâm Bir Ağacın Altında Duâ Eden Birini Gördü. Dikkatlice Baktığında Adamın Ayakları Yürümeyen Bir Kötürüm Olduğunu Anladı. İki Gözü de Görmüyordu. Vücûdunda ise Baras Hastalığı Olduğu Anlaşılıyordu Ama Adam Bütün Bunlara Rağmen Ellerini Kaldırmış, Mutluluktan Uçacakmış Gibi Duâ Ediyordu.

“Ey Nice Zenginlere Vermediği Nimeti Bana İkrâm Eden Rabbim! Sana Ağaçların Yaprakları Sayısınca Şükürler Olsun…”

Hazreti Îsâ Aleyhisselâm Kötürüm Adama Yaklaştı:  “Ayağın Yürümüyor, Gözün Görmüyor, Bedenin de Sıhhatli Görünmüyor;

Buna Rağmen Çoğu Zenginlere Verilmeyen Nimetlerin Sana Verildiğini Düşünmekte, Bunun İçin de Büyük Bir Mutlulukla Şükretmektesin. Hangi Nimettir ki Nice Zenginlere Verilmediği Hâlde Sana Verilen?”

Kapalı Gözleriyle Sesin Geldiği Tarafa Yönelen Kötürüm Adam Dedi ki:

“Efendi… Allah Bana Öyle Bir Kalp Vermiş ki, O Kalple O’nu Tanıyorum. Öyle de Bir Dil Vermiş ki, O Dille de O’na Şükrediyorum.

Oysa Dünyânın Serveti Elinde Olan Nice Zenginler Var ki, Kalbinde O’nu Tanıma Sevinci, Dilinde de O’na Şükretme Mutluluğu Yoktur Ama Gel Gör ki, Ayakları Topal, Gözleri Kör, Bedeninde Hastalıklar Bulunan Bu Kötürüm Adama Rabbim Bu Sevgiyi İhsân Eylemiş,

Bu Nimetin Farkına Varma Tefekkürünü Nâsip Eylemiş. İşte Bunu Düşününce Kendimi Tutamıyorum da, “Nice Zenginlere Vermediğin Nimeti Bana Veren Rabbim! Sana Ağaçların Yaprakları Sayısınca Şükürler Olsun!” Diye Teşekkürden Kendimi Alamıyorum…”

Kafa Gözü Kapalı da Olsa Kalp Gözü Açık Olan Bu Adama Yaklaşan Îsâ Aleyhisselâm, “Ver Şu Elini Öyleyse!” Diyerek Elinden Tutar, Eğilerek Görmeyen Gözlerinden Öper. Peygamberin Değdiği Gözler Ânında Açılır. Karşısındakinin Îsâ Aleyhisselâm Olduğunu Görünce Heyecanlanan Adam:

“Sen, Şu Ölüleri Dirilten Hastalara Şifâ Bahşeden Mucizelerin Sahibi Peygamber Değil misin?” Der.

Îsâ Aleyhisselâm: “Belli Olmuyor mu?” Diyince:  “Gözlerimden Belli Oluyor da, Ayaklarımdan Henüz Belli Değil.”

Der. Tebessüm Eden Îsâ Aleyhisselâm: “Sen Hele Bir Ayağa Kalkmayı Dene.” Diyince Silkinen Kötürüm Adam, Dimdik Ayağa Kalkar. Ayakları Üzerine Dikilebildiğini Anlayınca Söylediği İlk Sözü Şu Olur:

“Ey Allah’ın Nebîsi! Sendeki Bu Mucizeler de O’ndan Değil mi? Öyle ise İzin Ver de Geç Kalmayayım, O’na Şükredeyim!” Diyerek Hemen Yere İner, Başını Secdeye Koyar ve Der ki:

“Rabbim! Seni Tanıyan Bir Kalple, Şükreden Bir Dil Nimetinin Şükrünü Yapmaktan Âciz iken Şimdi Gören Bir Çift Göz ile Yürüyen İki de Ayak Lütfettin. Artık Bilemiyorum Nasıl Şükretmem Gerekiyor Bu Eşsiz Nimetler Karşısında…”

O Sırada Çevreden Toplanan Halk, Gösterdiği Bu Mucizeden Dolayı Îsâ Aleyhisselâm’ın Elini Öpmek İsterler Ama Allah’ın Nebîsi İşâret Eder: “Benim Değil, Secdedeki Şu Kötürüm Adamın Elini Öpün!” Halk Der ki:

“Onu Secdeye İndiren Nimetlere Biz Baştan Beri Sahibiz Ama Hiçbirimiz Onun Duyduğu Gibi Mutluluk Duymadık.”

“Öyle ise…” Der, “Tefekkür Edin, Siz de Düşünün…” Sözünü Şöyle Bağlar Allah’ın Nebîsi: “Düşünen, Sahip Olduğunun Farkına Varır. Düşünmeyen ise Kendisini Mahrûm Sanır!”

Cenâb-ı Allah’ın Bize Verdiği Sayısız Nimetler İçin Hudutsuzca Şükürler Olsun… (Sevâd-ı A’zam)Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER