Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İş seyahatimden dönüşte hava alanından taksiye bindim. Beni şehir merkezindeki iş yerime götürmesi için gideceğimiz semti söyledim.

Devamını Oku…
22 Nisan 2018 - 19:07 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.


Çöp Kamyonu Kaidesi; İş seyahatimden dönüşte hava alanından taksiye bindim. Beni şehir merkezindeki iş yerime götürmesi için gideceğimiz semti söyledim.

Merkezde de genelde sağa sola taksiyle giderim: Sevmem araba kullanmayı, özellikle de yoğun trafikte. Bunda insanların yani araç kullananların kabalıklarının ve anlayışsızlıklarının da büyük etkisi var.

Yolumuza devam ederken park halindeki bir araç sinyal bile vermeden aniden yola çıktı. Taksi şoförü ani fren yapıp sola kırıp silme geçerek arabaya çarpmadan kurtardı.

Heyecanlanmıştık tabi. Olay anında uyarmak için uzunca kornaya basmıştı. Neyse ki ucuz atlatmıştık. Az sonra o araç yanımızdan geçerken camı açıp resmen küfür etti.

Hem suçlu hem de güçlü misali. İçimden şimdi kavga geliyor diye geçirmiştim.
Taksi şoförü ise beklenenin ve bilinen şoför tepkisinin aksine ona el sallayıp gülümsedi.

Çok şaşırmıştım ben olsam durur inerdim diye düşünürken sordum niye böyle yaptın diye. Adam hem haksız hemde özür dileyeceğine gelip küfür ediyor.Taksi şoförü anlatmaya başladı; ” Bunun gibi cahil insan o kadar çok ki, akşama kadar direksiyon başındayız on tanede bir tana aklı başında efendi insan çıkıyor. Arabaya binince canavar kesiliyorlar. Biz bunlara çöp kamyonu diyoruz.

Ruhları bedenleri kafaları çöplük gibi, çöp dolu oldukları için boşaltacak yer arıyorlar.Her tarafta çöp dolu olarak dolaşıyorlar; kızgınlık, öfke ve hayal kırıklığı dolular.

Çöpleri biriktikçe onu bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar ve eğer onlara uyarsanız bazen sizin üzerinize bırakabilirler. Kişisel almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin.

Onlara uyar da onların çöpünü alırsanız sizde evinizde iş yerinizde sokaklarda o çöpleri dağıtmak zorunda kalırsınız. Bir çok şeyi olumsuzlaştırırsınız” Şoför pek çok insanın çöp kamyonu gibi olduğunu açıklamıştı.

İşin ana fikri şu ki, siz çöp kamyonlarının gününüzü mahvetmesine ve kirletmesine izin vermeyin. Hayat pişmanlıklar için çok kısa, dolayısıyla size iyi davranan insanları sevin, iyi davranmayanlar için, onlara gülümseyin, el sallayın ve de DUA edin.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER