Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İnsanlar vardır, kendilerine verilen nimetileri bir büyüklenme sebebi görürler.

Devamını Oku…
23 Ocak 2018 - 12:37 'de eklendi ve 516 kez görüntülendi.


İnsanlar vardır, kendilerine verilen nimetileri bir büyüklenme sebebi görürler. Oysa hiç akıl etmezler, el elden üstündür, akıl akıldan üstündür, kalem kılıçtan keskindir, sen ne kadar birşeyi en iyi yaparım desende mutlaka senden daha iyi bilen daha iyi yapan birileri mutlaka çıkacaktır. Sen ne kadar iyiyim desen de senden iyisi çıkacaktır. İnsan kendini bilmezse, etrafını küçümserse elbet bir ders veren mutlaka çıkacaktır. Tıpkı şu hikayede olduğu gibi.

İnşaat alanındaki genç adam güçlü kuvvetli olduğu kadar kendini beğenmişin biriydi. Etrafındakilere; “Buradaki bütün işlerin en iyisini ben yaparım, benim yaptığımı kimse daha iyi yapamaz, benim taşıdığımdan daha fazlasını kimse taşıyamaz, aranızda en iyi usta benim, en güçlü benim.” diyerek övünüp, kibirli bir şekilde etrafındakileri küçük görmeye devam eder.

Bir gün beraber çalıştıkları yaşlı işçilerden biri dayanamayarak genç adama döndü ve şöyle dedi; “Hadi madem o kadar akıllısın o kadar güçlüsün benim yaptığımı yap da görelim.”
Kendini beğenmiş genç yaşlı adama tepeden bakarak; “Elbette yaparım, sen yaparsın da ben yapamazmışım, neymiş o, söyle bakalım”

Yaşlı adam bir süre durdu ve az ötede duran el arabasını çekerek; “Bununla karşıdaki binaya götüreceğim şeye ancak benim gücüm yeter. Sen onu tekrar el arabasına yükleyip buraya geri getiremezsin.”der ve ardından çevrelerinde toplanan işçilere dönerek: “Aksi halde bir haftalık yevmiyemi sana vereceğime buradaki herkes tanıktır.

Fakat başaramazsan, bir daha kendinle böyle övünemeyeceksin. Razı mısın? Kibirlilik budalası genç, karşısında duran yaşlı işçiyi küçümseyerek; “Tamam ihtiyar, bakalım benim taşıyamayacağım ne taşıyacakmışsın görelim.”

Yaşlı adam ağır hareketlerle gencin yanına geldi ve: “O halde işimize başlayalım evlat. Hadi bin bakalım şu arabaya.”

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSINHer gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER